Ostatnia aktualizacja serwisu: 2019-02-04
Wzory dokumentów
SMS.Rzeszow.pl

Znajdź dokument


Daj nam:
Księgowe - druki Pełnomocnictwa Student Telefon, Internet, Telewizja Wnioski do spółdzielni Ciąża a praca CV i Listy motywacyjne Instrukcje BHP, dokumenty związane z BHP Pisma grzecznościowe Policja - wnioski i pisma Pomoc Społeczna Pozwy sądowe Prawo pracy Prawo spółek handlowych Przy budowie Referencje Ślub - Wesele jak nie przepłacać Umowy zlecenia Umowy związane z pracą Umowy związane ze świadczeniem usług W pracy W urzędzie Wnioski do Wojskowej Komendy Uzupełnień ( WKU ) Zakresy Czynności Pracowników Dokumenty do Banku Krajowy Rejestr Karny Krajowy Rejestr Sądowy - KRS Krajowy Rejestr Sądowy Centralna Informacja - KRS CI Księgi Wieczyste Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ), służba zdrowia Nieruchomości NIP Ochrona środowiska Oferty handlowe Podatek akcyzowy Rejestr zastawów Rolnictwo, KRUS Różne Różne umowy Samochód Samorząd Sanepid Sprawozdawczość Budżetowa Ubezpieczenia Umowy budowlane Umowy dzierżawy Umowy informatyczne Umowy licencyjne Umowy najmu/sprzedaży Umowy spedycji i składu Umowy spółek Umowy użyczenia Urząd Celny Urząd Pracy Urząd Skarbowy - prośby Urząd Skarbowy - różne pisma Urząd Skarbowy - wnioski Urząd Skarbowy-informacje Urząd Stanu Cywilnego Weksle Wnioski sądowe Wydział komunikacji Zamówienia, reklamacje ZUS - wnioski i formularze Zwrot akcyzy Deklaracje podatkowe VAT, PIT Deklaracje VAT w UE Formularze sądowe Formularze Unijne GUS - Główny Urząd Statystyczny Horoskopy Hotele Import i eksport IPN - wzór oświadczenia Język Angielski - gramatyka Język Angielski - słownictwo Język Angielski - testy PIT 2008 PITy - rozliczenia za 2007 r Regulaminy Windykacja - sąd Wskaźniki finansowe ZPORR - sprawozdania ZPORR - umowy ZPORR - wnioski ZUS - poradniki Lista dokumentów Poradniki Zaproponuj dokument
Statystyki: Ilość dokumentów: 2623
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-04
Najczęściej pobierane: Najczęściej szukane: Przydatne linki: Produkty finansowe: Newsletter
Zapisz sie na bezpłatny newsletter o nowościach w naszym serwisie.
Twój e-mail:

Valid XHTML 1.0 Transitional

Język Angielski - słownictwo

Niniejszy dział zawiera zbiór ćwiczeń dotyczących słownictwa języka angielskiego. Znajdziemy tutaj zestawienie słownictwa z różnych działów, jak na przykład: środowisko, dom, człowiek, zwierzęta itp. Co więcej, dział zawiera scenki sytuacyjne ma maturę ustną z języka angielskiego jak i najpotrzebniejsze słownictwo jakie może przydać się podczas wizyty za granicą, na przykład; w czasie poszukiwania mieszkania czy pracy.
MATURA USTNA z języka angielskiego - SCENKI SYTUACYJNE

MATURA USTNA z języka angielskiego - SCENKI SYTUACYJNE

Matura ustna z języka angielskiego jest równie ważna jak część pisemna, jednakże aby dobrze się do niej przygotować bardzo często wertujemy lekturę w poszukiwaniu zwrotów i odpowiednich konstrukcji gramatycznych, które pomagają w efektywnym przygotowaniu. Arkusz ten zawiera zbiór wszystkich najpopularniejszych rozmówek językowych, czy też jak niektórzy nazywają „scenek sytuacyjnych” wraz z PROPONOWANYMI ODPOWIEDZIAMI. Już nie musisz szukać ich godzinami tracąc swój cenny czas, wystarczy że pobierzesz ten plik.

pobierz MATURA USTNA z języka angielskiego - SCENKI SYTUACYJNE Pobierz teraz
LOTNISKO - słownictwo i wyrażenia niezbędne podczas odprawy paszportowej.

LOTNISKO - słownictwo i wyrażenia niezbędne podczas odprawy paszportowej.

Nauka języka angielskiego jest dla niektórych tematem ciężkim do opanowania, ale każdy z nas jest w stanie poznać większość najpotrzebniejszych zwrotów używanych na lotnisku, w restauracji i wielu innych miejscach gdzie tak często się znajdujemy. Arkusz ten zawiera zbiór słownictwa i niezbędnych zwrotów dzięki którym bez większych problemów porozumiesz się przy odprawie, czy też będziesz w stanie odpowiedzieć na elementarne pytanie, jak chociażby; „Nie mam nic do oclenia”.

pobierz LOTNISKO - słownictwo i wyrażenia niezbędne podczas odprawy paszportowej. Pobierz teraz
PRACA ZA GRANICĄ - niezbedne zwroty i wyrażenia, PRZYKŁADOWE pytania pracodawcy i odpowiedzi ubiegającego się o pracę.

PRACA ZA GRANICĄ - niezbedne zwroty i wyrażenia, PRZYKŁADOWE pytania pracodawcy i odpowiedzi ubiegającego się o pracę.

Arkusz ten zawiera zbiór słownictwa, zwrotów czy też zdań najczęściej wymawianych przez osoby wyjeżdżające do pracy za granicę. Oferowany materiał pomoże nie tylko zapoznać czy zastosować najpotrzebniejsze słówka w praktyce, ale również znajdziemy tutaj najpopularniejsze pytania zadawane przez pracodawcę podczas rozmowy kwalifikacyjnej z PROPONOWANYMI ODPOWIEDZIAMI.

pobierz PRACA ZA GRANICĄ - niezbedne zwroty i wyrażenia, PRZYKŁADOWE pytania pracodawcy i odpowiedzi ubiegającego się o pracę. Pobierz teraz
RESTAURACJA - słownictwo i najpopularnieszje zwroty używanew restauracji. Przykładowe sposoby zamówień i form płatności.

RESTAURACJA - słownictwo i najpopularnieszje zwroty używanew restauracji. Przykładowe sposoby zamówień i form płatności.

Arkusz ten zawiera słownictwo i zwroty językowe przydatne w czasie pobytu w restauracji. Dzięki nim zamówisz danie, poprosisz o rachunek, zadasz wiele pytań kelnerowi, jak również zapytasz o szereg szczegółów dotyczących dań zamawianych przez Ciebie. Możesz również zapytać kelnera jak przyżądzane jest danie, lub też wyrazić niezadowolenie z podanego posiłku.

pobierz RESTAURACJA - słownictwo i najpopularnieszje zwroty używanew restauracji. Przykładowe sposoby zamówień i form płatności. Pobierz teraz
ROBIENIE ZAKUPÓW - najpopularniejsze słownictwo i wyrażenia dotyczące robienia zakupów.

ROBIENIE ZAKUPÓW - najpopularniejsze słownictwo i wyrażenia dotyczące robienia zakupów.

Sklep to miejsce najczęściej uczęszczane przez ludzi, niezależnie od tego gdzie jesteśmy. Arkusz ten zawiera szereg zwrotów i przydatnego słownictwa, które z łatwością będziemy w stanie zastosować podczas wizyty w sklepie spożywczym, w sklepie obuwniczym czy odzieżowym. Znajdują się tutaj również przykładowe dialogi ze sprzedawcą i najpopularniejsze zadawane pytania.

pobierz ROBIENIE ZAKUPÓW - najpopularniejsze słownictwo i wyrażenia dotyczące robienia zakupów. Pobierz teraz
MATURA – ZWROTY I WYRAŻENIA NA MATURĘ USTNĄ Z JEZYKA ANGIELSKIEGO

MATURA – ZWROTY I WYRAŻENIA NA MATURĘ USTNĄ Z JEZYKA ANGIELSKIEGO

Z myślą o maturzystach, którzy będą podchodzili do matury z języka angielskiego, został opracowany arkusz zawierający szereg zwrotów i konstrukcji, których znajomość ułatwi zdanie matury ustnej. W skład matury ustnej wchodzą rozmowy sterowane, opisy obrazków oraz rozmowa na określony temat. W każdej części może znaleźć się materiał dotyczący sposobów wyrażania własnej opinii, oburzenia, zaskoczenia, przykrości, smutku, złości, gniewu i wielu innych. Następujący plik zawiera zestawienie wszystkich tych form, jak również, metody jakimi możemy się posłużyć podczas opisywania ilustracji, która jest nieodzownym elementem tej części egzaminu.

pobierz MATURA – ZWROTY I WYRAŻENIA NA MATURĘ USTNĄ Z JEZYKA ANGIELSKIEGO Pobierz teraz
Przyimki w języku angielskim - zestaw ćwiczeń.

Przyimki w języku angielskim - zestaw ćwiczeń.

Przyimek (łac. praepositio) – nieodmienna część mowy, która łączy się z wyrazem i nadaje mu inny sens, np. rzeczownik stół tworzy z przyimkami wiele zestawień: na stole, o stole, pod stołem, zza stołu, koło stołu, przy stole, ponad stołem, od stołu itp. Przyimki to niesamodzielne części mowy, które w zdaniu muszą łączyć się z innymi wyrazami. Arkusz ten zawiera zestaw ćwiczeń, który pomoga
w ich szybszym i efektywniejszym utrwaleniu. Aby upewnić się czy mamy rację, na końcu ćwicznia znaduje się klucz do zadań.

pobierz Przyimki w języku angielskim - zestaw ćwiczeń. Pobierz teraz
Praca za granicą jako pomoc domowa lub opiekunka do dziecka. Słownictwo i wyrażenia w języku angielskim.

Praca za granicą jako pomoc domowa lub opiekunka do dziecka. Słownictwo i wyrażenia w języku angielskim.

Arkusz ten zawiera zbiór słownictwa, zwrotów czy też zdań najczęściej wymawianych przez osoby wyjeżdżające do pracy za granicę jako pomoc domowa lub opiekunka do dziecka. Oferowany materiał pomoże zapoznać się czy zastosować najpotrzebniejsze słówka w praktyce do których została załączona "spolszczona" transkrypcja fonetyczna. Znajdziemy tutaj również najpopularniejsze pytania zadawane przez osoby poszukujące pracę, jak np; Jakie jest wynagrodzenie, Czy weekendy są wolne od obowiązków?, Jak wygląda sprawa robienia zakupów? itp.

pobierz Praca za granicą jako pomoc domowa lub opiekunka do dziecka. Słownictwo i wyrażenia w języku angielskim. Pobierz teraz
Czynności Wykonywane w Wolnym Czasie (Leisure Activities) - zwroty i przykładowe dialogi

Czynności Wykonywane w Wolnym Czasie (Leisure Activities) - zwroty i przykładowe dialogi

Arkusz ten zawiera zbiór słownictwa i zwrotów dotyczących czynności wykonywanych w wolnym czasie (leisure/free time activities). Oferowany materiał pomoże nie tylko zapoznać czy zastosować najpotrzebniejsze słówka w praktyce, ale również znajdziemy tutaj przykładowe dialogi dzięki którym będziemy wiedzieli jak wykorzystać podane słownictwo w praktyce.

pobierz Czynności Wykonywane w Wolnym Czasie (Leisure Activities) - zwroty i przykładowe dialogi Pobierz teraz
Ubrania (clothes) - słownictwo i ćwiczenia

Ubrania (clothes) - słownictwo i ćwiczenia

Arkusz ten zawiera zbiór słownictwa i zadań dotyczących części ubrań, materiałów, wzorów i elementów mody na poziomie średnio zaawansowanym. Oferowany materiał pomoże zapoznać się czy zastosować najpotrzebniejsze słówka w praktyce do których została załączona \"spolszczona\" transkrypcja fonetyczna.

pobierz Ubrania (clothes) - słownictwo i ćwiczenia Pobierz teraz
Matura pisemna - list nieformalny: wskazówki, chaakterystyczne zwroty i przykład listu.

Matura pisemna - list nieformalny: wskazówki, chaakterystyczne zwroty i przykład listu.

Z myślą o maturzystach, którzy będą podchodzili do matury z języka angielskiego, został opracowany arkusz zawierający szereg zwrotów i konstrukcji, których znajomość ułatwi napisanie nieformalnego listu z języka angielskiego, którego znajomość jest niezbędna podczas podchodzenia do egzaminu. Do arkusza został również dołączony przykładowy list nieformalny wraz ze wskazówkami jak poprawnie zabrać się do tego zadania.

pobierz Matura pisemna - list nieformalny: wskazówki, chaakterystyczne zwroty i przykład listu. Pobierz teraz
Matura z języka angielskiego - list formalny (formal letter): zwroty, wskazówki i przykładowy list.

Matura z języka angielskiego - list formalny (formal letter): zwroty, wskazówki i przykładowy list.

Napisanie listu formalnego na maturze z języka angielskiego jest bardzo wielkim wyzwaniem. Z myślą o maturzystach, którzy będą podchodzili do tego egzaminu został opracowany arkusz zawierający szereg konstrukcji. Arkusz zawiera zestawienie najpopularniejszych zwrotów i wyrażeń podczas pisania listu formalnego (formal letter). Do arkusza zostały również dołączone wskazówki, jak poprawnie napisać taki list. Co więcej, na końcu pliku znajduje się przykładowy list, który z pewnością ułatwi nam pracę.

pobierz Matura z języka angielskiego - list formalny (formal letter): zwroty, wskazówki i przykładowy list. Pobierz teraz
Forma gerund vs. infinitive: teoria i lista czasowników

Forma gerund vs. infinitive: teoria i lista czasowników

Arkusz zawiera część teoretyczną dotyczącą czasowników z końcówką '-ing' (gerund form) i czasowników w formie bezokolicznika (infinitive). W języku angielskim występuje dość duża grupa czasowników po których obligatoryjnie należy wstawić jedną lub drugą formę. Plik ten zawiera zestaw najpopularniejszych czasowników jak również zasady gramatyczne, którymi należy się kierować podczas wstawiania jednej lub drugiej formy.

pobierz Forma gerund vs. infinitive: teoria i lista czasowników Pobierz teraz
OGŁOSZENIE - zwroty, instrukcje i przykłady do matury pisemnej.

OGŁOSZENIE - zwroty, instrukcje i przykłady do matury pisemnej.

Dokument zawiera szereg zwrotów i konstrukcji, których znajomość ułatwi napisanie ogłoszenia obligatoryjnej formy pisemnej podczas którego znajomość jest niezbędna podczas podchodzenia do egzaminu maturalnego. Do arkusza zostało również dołączone przykładowe ogłoszenie wraz z instrukcjami jak je poprawnie napisać.

pobierz OGŁOSZENIE - zwroty, instrukcje i przykłady do matury pisemnej. Pobierz teraz
OPOWIADANIE - zwroty, konstrukcje i przykłady do matury pisemnej.

OPOWIADANIE - zwroty, konstrukcje i przykłady do matury pisemnej.

Napisanie opowiadania na maturze z języka angielskiego jest bardzo wielkim wyzwaniem. Z myślą o maturzystach, którzy będą podchodzili do tego egzaminu został opracowany arkusz zawierający szereg zwrotów oraz przykładowe opowiadanie. Co więcej, znajdziemy tutaj również wskazówki, jak poprawnie napisać taką formę pisemną

pobierz OPOWIADANIE - zwroty, konstrukcje i przykłady do matury pisemnej. Pobierz teraz
KARTKA POCZTOWA - zwroty, konstrukcje i przykład do matury pisemnej.

KARTKA POCZTOWA - zwroty, konstrukcje i przykład do matury pisemnej.

Z myślą o maturzystach, którzy będą podchodzili do matury z języka angielskiego, został opracowany arkusz zawierający szereg zwrotów i konstrukcji jak napisać poprawnie pocztówkę w języku angielskim. Do arkusza została również dołączona przykładowa pocztówka, która może posłużyć jako wzór do napisania własnych form.

pobierz KARTKA POCZTOWA - zwroty, konstrukcje i przykład do matury pisemnej. Pobierz teraz
RECENZJA - przydatne zwroty i wyrażenia do matury pisemnej z języka angielskiego.

RECENZJA - przydatne zwroty i wyrażenia do matury pisemnej z języka angielskiego.

Nie wiesz jak napisać poprawnie recenzję? Pobierz dokument, który zawiera szereg zwrotów i konstrukcji, których znajomość ułatwi jej napisanie w języku angielskim. Recenzja jest jedną z czterech form pisemnych na rozszerzonej maturze, z którymi uczeń musi się zaznajomić jeśli chce dobrze wypaść podczas egzaminu dojrzałości. Ten dokument z pewnością ułatwi państwu to zdanie.

pobierz RECENZJA - przydatne zwroty i wyrażenia do matury pisemnej z języka angielskiego. Pobierz teraz
WIADOMOŚĆ TEKSTOWA - zwroty i konstrukcje wraz z przykładem na maturę pisemną z języka angielskiego.

WIADOMOŚĆ TEKSTOWA - zwroty i konstrukcje wraz z przykładem na maturę pisemną z języka angielskiego.

Napisanie krótkiej wiadomości tekstowej na maturze dla niektórych uczniów może być nielada problemem. Z myślą właśnie o nich został opracowany arkusz zawierający szereg konstrukcji i zwrotów wraz z przykładem takiej właśnie wiadomości. Dzięki temu, każdy maturzysta będzie w stanie poprawnie napisać taką formę pisemną bez wertowania dziesiątek podręczników.

pobierz WIADOMOŚĆ TEKSTOWA - zwroty i konstrukcje wraz z przykładem na maturę pisemną z języka angielskiego. Pobierz teraz
ZAPROSZENIE - zwroty, konstrukcje i przykład na maturę pisemną z języka angielskiego

ZAPROSZENIE - zwroty, konstrukcje i przykład na maturę pisemną z języka angielskiego

W dokumencie znajdują się najpotrzebniejsze zwroty i konstrukcje dzięki którym bez większych problemów napiszemy zaproszenie w języku angielskim na maturze. Co więcej, plik zawiera przykładowe zaproszenie, które z pewnością ułatwi niejednemu maturzyście poprawne napisanie tej formy. Znajomość "techniczna" jak napisać zaproszenie jest bardzo ważna, gdyż oprócz karki pocztowej czy wiadomości, jest również formą obowiązkową.

pobierz ZAPROSZENIE - zwroty, konstrukcje i przykład na maturę pisemną z języka angielskiego Pobierz teraz
Czasowniki złożone (phrasal verbs) - zestawienie.

Czasowniki złożone (phrasal verbs) - zestawienie.

Czasowniki modalne tworzą specyficzny typ orzeczenia złożonego. Dany czasownik w połączeniu z określonym przyimkiem ma całkowicie inne znaczenie, np;

look for - szukać
look after - opiekować się

Arkusz zawiera większość czasowników złożonych (phrasal verbs) jakie istnieją w języku angielskim wraz z ich tłumaczeniem na język polski i przykładowym zdaniem jak można go poprawnie zastosować. Zachęcamy do pobrania.

pobierz Czasowniki złożone (phrasal verbs) - zestawienie. Pobierz teraz
CZŁOWIEK - słownictwo tematyczne.

CZŁOWIEK - słownictwo tematyczne.

Arkusz ten zawiera zbiór słownictwa i zadań dotyczących człowieka: części ciała (part of the body), osobowość i cechy charakteru (personality and character)i wygląd zewnętrzny (general appearance). Oferowany materiał umożliwia łatwiejszą naukę słów z danego działu, gdyż zostały ona zestawione w jednym dokumencie i już nie musisz szukać ich po książkach lub stronach internetowych.

pobierz CZŁOWIEK - słownictwo tematyczne. Pobierz teraz
DOM - słownictwo tematyczne.

DOM - słownictwo tematyczne.

Arkusz zawiera zbiór słownictwa i zadań dotyczących domu: rodzaje miejsc zakwaterowania, podział na pomieszczenia, tj; łazienka (bathroom), kuchnia (kitchen), sypialnia (sleeping room), salon (living room), części budynku (parts of the room). Oferowany materiał umożliwia łatwiejszą naukę słów z danego działu, gdyż zostały ona zestawione w jednym dokumencie i już nie musisz szukać ich po książkach lub stronach internetowych.

pobierz DOM - słownictwo tematyczne. Pobierz teraz
Nauka i technika - przydatne słownictwo.

Nauka i technika - przydatne słownictwo.

Dokument zawiera zbiór słownictwa w języku angielskim dotyczącego działu "Nauka i technika". W tym pliku znajdziemy słownictwo dotyczące wszystkich dziedzin dotyczących techniki i nauki, od rzeczy elektrycznych poprzez rzeczy elektroniczne, rzeczy codziennego użytku i te potrzebne w biurze. Oferowany materiał umożliwia łatwiejszą naukę słów z danego działu, dzięki czemu nie musimy już przeszukiwać kilku podręczników w ich poszukiwaniu.

pobierz Nauka i technika - przydatne słownictwo. Pobierz teraz
Pogoda - słownictwo tematyczne z języka angielskiego.

Pogoda - słownictwo tematyczne z języka angielskiego.

Dokument zawiera słownictwo tematyczne dotyczącego pogody i wszelakich zjawisk przyrodniczych z nią związanych. Znajdziemy tutaj słownictwo dotyczące świata przyrody, zjawisk przyrodniczych, opisów pogody jak również słowa, które są niezbędne przy wypowiadaniu się na temat np; anomalii pogodowych czy po prostu chęci wyrażenia własnego opinii w zakresie przedstawianego tematu.

pobierz Pogoda - słownictwo tematyczne z języka angielskiego. Pobierz teraz
SPORT - słownictwo tematyczne z języka angielskiego

SPORT - słownictwo tematyczne z języka angielskiego

Dokument zawiera zbiór słownictwa i zadań dotyczących sportu: rodzaje wykonywanych sportów, miejsca, w których są one wykonywane i sprzęt sportowy. Oferowany materiał umożliwia łatwiejszą naukę słów z danego działu, gdyż zostały ona zestawione w jednym dokumencie i już nie ma konieczności szukania ich po książkach lub stronach internetowych.

pobierz SPORT - słownictwo tematyczne z języka angielskiego Pobierz teraz
Szkoła - słownictwo tematyczne w języku angielskim.

Szkoła - słownictwo tematyczne w języku angielskim.

Dokument zawiera słownictwo tematyczne w języku angielskim dotyczące takiej dziedziny jaką jest szkoła. Słownictwo to zostało podzielone na kilka podkategorii dla większej przejrzystości. Znajdziemy tutaj; rodzaje przedmiotów szkolnych, rodzaje szkół, zasady obowiązujące w szkole, rodzaje zdobywanych stopni jak i typowe słownictwo najczęściej spotykane za murami szkół. Oferowany materiał umożliwia łatwiejszą naukę słów z danego działu, gdyż został on zestawiony w jednym dokumencie.

pobierz Szkoła - słownictwo tematyczne w języku angielskim. Pobierz teraz
Zdrowie - słownictwo tematyczne z języka angielskiego.

Zdrowie - słownictwo tematyczne z języka angielskiego.

Dokument zawiera zbiór słownictwa w języku angielskim dotyczącego zdrowia człowieka. W tym typy specjalizacji wykonywanych przez lekarzy do jakich możemy się udać w przypadku określonej dolegliwości czy też zwroty przydatne podczas wizyty u lekarza pierwszego kontaktu. Oferowany materiał umożliwia łatwiejszą naukę słów z danego działu gdyż został on zebrany w jednym dokumencie i nie musimy już przeszukiwać kilku słowników w celu znalezienia tego co nas interesuje.

pobierz Zdrowie - słownictwo tematyczne z języka angielskiego. Pobierz teraz
Zwierzęta - słownictwo tematyczne z języka angielskiego.

Zwierzęta - słownictwo tematyczne z języka angielskiego.

Dokument zawiera słownictwo tematyczne w języku angielskim dotyczące zwierząt. Słownictwo to zostało podzielone na kilka podkategorii dla większej przejrzystości. Znajdziemy tutaj słownictwo dotyczące: rodzai zwierzą jak i ich części ciała. Oferowany materiał umożliwia łatwiejszą naukę słów z danego działu, gdyż został on zestawiony w jednym dokumencie.

pobierz Zwierzęta - słownictwo tematyczne z języka angielskiego. Pobierz teraz
Żywienie - słownictwo tematyczne

Żywienie - słownictwo tematyczne

Dokument ten zawiera zbiór słownictwa i zadań dotyczących żywienia (jedzenie i picie): miary, jedzenie, rodzaje smaków, sposoby wykonywania jedzenia jak również przydatne zwroty w restauracji podczas zamawiania posiłków. Oferowany materiał umożliwia łatwiejszą naukę słów z danego działu, gdyż zostały ona zestawione w jednym dokumencie i już nie musisz szukać ich po książkach lub stronach internetowych.

pobierz Żywienie - słownictwo tematyczne Pobierz teraz
Collection of Proverbs - przysłowia w języku angielskim

Collection of Proverbs - przysłowia w języku angielskim

Bardzo często zdarza się, że nie możemy znaleźć poprawnego tłumaczenia danego przysłowia w języku angielskim na język polski. Zdarza się tak, gdyż dosłowne przetłumaczenie nie zawsze będzie odpowiadać jego poprawnemu znaczeniu. Z tego właśnie powodu został opracowany ten dokument, który zawiera zbiór najpopularniejszych przysłów w języku angielskim z ich polskimi odpowiednikami.

pobierz Collection of Proverbs - przysłowia w języku angielskim Pobierz teraz
Przyimki w języku angielskim - ćwiczenia

Przyimki w języku angielskim - ćwiczenia

Przyimek to nieodmienna część mowy, która łączy się z wyrazem i nadaje mu inny sens, np. rzeczownik stół tworzy z przyimkami wiele zestawień: na stole, o stole, pod stołem, zza stołu, koło stołu, przy stole, ponad stołem, od stołu itp. Przyimki to niesamodzielne części mowy, które w zdaniu muszą łączyć się z innymi wyrazami. Arkusz ten zawiera zestaw ćwiczeń, który pomogą w ich szybszym i efektywniejszym utrwaleniu. Aby upewnić się czy mamy rację, na końcu ćwiczenia znajduje się klucz do zadań.

pobierz Przyimki w języku angielskim - ćwiczenia Pobierz teraz
Komunikacja językowa - apteka, autobus,bank.

Komunikacja językowa - apteka, autobus,bank.

Nauka języka angielskiego jest dla niektórych tematem ciężkim do opanowania, ale każdy z nas jest w stanie poznać większość najpotrzebniejszych zwrotów czy choćby słów, które okażą się niezbędne podczas wizyty za granicą. Dokument ten zawiera zbiór najczęściej przydatnych zwrotów i słów dotyczących takich dziedzin jak:

- wizyta w aptece
- podróżowanie po mieści autobusem
- czynności wykonywane podczas wizyty w banku

Należy również wspomnieć, że zarówno zwroty jak i pojedyncze słowa zostały zaopatrzony w „spolszczoną” transkrypcję fonetyczną, tak aby każdy kto ma dokument przed sobą mógł się nim swobodnie posługiwać.

pobierz Komunikacja językowa - apteka, autobus,bank. Pobierz teraz
Komunikacja językowa - lekarz,lotnisko,dom.

Komunikacja językowa - lekarz,lotnisko,dom.

Nauka języka angielskiego jest dla niektórych tematem ciężkim do opanowania, ale każdy z nas jest w stanie poznać większość najpotrzebniejszych zwrotów czy choćby słów, które okażą się niezbędne podczas wizyty za granicą. Dokument ten zawiera zbiór najczęściej przydatnych zwrotów i słów dotyczących takich dziedzin jak:

- wizyta u lekarza
- lotnisko
- wynajem mieszkania

Należy również wspomnieć, że zarówno zwroty jak i pojedyncze słowa zostały zaopatrzony w „spolszczoną” transkrypcję fonetyczną, tak aby każdy kto ma dokument przed sobą mógł się nim swobodnie posługiwać.

pobierz Komunikacja językowa - lekarz,lotnisko,dom. Pobierz teraz
Komunikacja językowa - poczta,praca,restauracja

Komunikacja językowa - poczta,praca,restauracja

Nauka języka angielskiego jest dla niektórych tematem ciężkim do opanowania, ale każdy z nas jest w stanie poznać większość najpotrzebniejszych zwrotów czy choćby słów, które okażą się niezbędne podczas wizyty za granicą. Dokument ten zawiera zbiór najczęściej przydatnych zwrotów i słów dotyczących takich dziedzin jak:

- poczta
- poszukiwanie i rodzaje wykonywanej pracy
- restauracja

Należy również wspomnieć, że zarówno zwroty jak i pojedyncze słowa zostały zaopatrzony w „spolszczoną” transkrypcję fonetyczną, tak aby każdy kto ma dokument przed sobą mógł się nim swobodnie posługiwać.

pobierz Komunikacja językowa - poczta,praca,restauracja Pobierz teraz
Komunikacja językowa - zakupy, taxi, fryzjer

Komunikacja językowa - zakupy, taxi, fryzjer

Nauka języka angielskiego jest dla niektórych tematem ciężkim do opanowania, ale każdy z nas jest w stanie poznać większość najpotrzebniejszych zwrotów czy choćby słów, które okażą się niezbędne podczas wizyty za granicą. Dokument ten zawiera zbiór najczęściej przydatnych zwrotów i słów dotyczących takich dziedzin jak:

- robienie zakupów
- wynajem taxi
- wizyta u fryzjera

Należy również wspomnieć, że zarówno zwroty jak i pojedyncze słowa zostały zaopatrzony w „spolszczoną” transkrypcję fonetyczną, tak aby każdy kto ma dokument przed sobą mógł się nim swobodnie posługiwać

pobierz Komunikacja językowa - zakupy, taxi, fryzjer Pobierz teraz
Szkoła i praca - przydatne słownictwo.

Szkoła i praca - przydatne słownictwo.

Dokument zawiera zbiór słownictwa z zakresu edukacji i pracy jakiej możemy się podjąć w dorosłym życiu. Oferowany materiał pomoże zapoznać się czy zastosować najpotrzebniejsze słownictwo w życiu codziennym czy też teście gramatyczno - leksykalny. Słówka zostały podzielone na grupy, tak aby łatwiej można było znaleźć to czego szukamy.

pobierz Szkoła i praca - przydatne słownictwo. Pobierz teraz
Living places - słownictwo tematyczne.

Living places - słownictwo tematyczne.

Dokument zawiera zbiór słownictwa tematycznego, który obejmuje sposoby zamieszkiwania w dużych miastach, miasteczkach czy też na wsi. Materiał zaprezentowany w tym pliku można swobodnie wykorzystać w życiu codziennym - w trakcie rozmowy, czy chociażby na teście z języka angielskiego. Słownictwo zostało podzielone na podgrupy dla komfortu podczas przeszukiwania tego co potrzebujemy.

pobierz Living places - słownictwo tematyczne. Pobierz teraz
Urlop i wakacje - słownictwo tematyczne.

Urlop i wakacje - słownictwo tematyczne.

Dokument zawiera zbiór słownictwa dotyczącego takiej tematyki jak wakacje i urlop. Znajdziemy tutaj najpotrzebniejsze zwroty jakie są niezbędne podczas podróży różnymi środkami lokomocji. Co więcej, plik zawiera słownictwo dotyczące pobytu w hotelu i takich miejscach jak lotnisko czy dworzec kolejowy. Słownictwo zostało podzielone na poddziały dla większej przejrzystości.

pobierz Urlop i wakacje - słownictwo tematyczne. Pobierz teraz
Christmas - słownictwo związane z Świętami Bożego Narodzenia

Christmas - słownictwo związane z Świętami Bożego Narodzenia

Dokument zawiera zbiór słownictwa zwiazanego z Bożym Narodzeniem. Tutaj znajdziemy najważniejsze zwroty i słówka dotyczące tradycji świątecznych, a mianowicie; tradycyjnych potraw, kolęd i samych świąt. Co więcej, na końcu dokumentu znajdują się pytania z tematyką świeczną, które można wykorzystać do zrobienia quizu o takiej właśnie tematyce.

pobierz Christmas - słownictwo związane z Świętami Bożego Narodzenia Pobierz teraz
Sport i dieta - słownictwo tematyczne.

Sport i dieta - słownictwo tematyczne.

Dokument zawiera słownictwo dotyczące różnych dyscyplin sportowych tj. baseball, koszykówka, piłka nożna, tenis i wiele innych. Słownictwo dotyczy sprzętu sportowego jaki jest potrzebny przy uprawianiy którejkolwiek z dyscyplin. Zazwyczaj bywa, że sport idzie w parze z dietą, dlategoteż, został umieszczony dokument zawierający produkty doczące jedzenia i kuchni.

pobierz Sport i dieta - słownictwo tematyczne. Pobierz teraz
FAMILY - słownictwo i przydatne zwroty.

FAMILY - słownictwo i przydatne zwroty.

Dokument zawiera zbiór słownictwa dotyczącego najbliższej rodziny.Znajdziemy tutaj opis najpotrzebniejszych zawodów wykonywanych przez członków rodziny, relacji pomiędzy poszczególnymi członkami rodziny. Co więcej, w dokumencie znajduje się również słownictwo dotyczące opisu zewnętrznego i cech charakteru, dla dokładniejszego opisu interesujących nas osób. Słownictwo, które się tutaj znajduje można łatwo wykorzystać w wypracowaniach maturalnych i nie tylko. Na końcu dokumentu można również znaleźć kilka przykładowych zwrotów na których możemy się wzorować.

pobierz FAMILY - słownictwo i przydatne zwroty. Pobierz teraz
Jak napisać opis własnego pokoju - słownictwo i przydatne zwroty.

Jak napisać opis własnego pokoju - słownictwo i przydatne zwroty.

Dokument zawiera przydatne słownictwo i zwroty, które można wykorzystać podczas opisu swojego pokoju. Słownictwo to jest bardzo szczegółowe i w zupełności wystarczy każdemu kto chce opisać własny pokój. Co więcej, znajdziemy tutaj większość przyimków określających miejsce, które umożliwią dokładniejszy opis, a na końcu dokumentu znajdziemy przykładowe zwroty i zdania, które można potraktować za wzór. Jeśli to za mało, w dokumencie znajduje się jeszcze przykładowy opis pokoju.

pobierz Jak napisać opis własnego pokoju - słownictwo i przydatne zwroty. Pobierz teraz
Szkolne problemy - słownictwo i wyrażenia.

Szkolne problemy - słownictwo i wyrażenia.

Dokument zawiera przykładowe słownictwo i wyrażenia jakie możemy zastosować podczas opisywania problemów związanych z wychowaniem i teraźniejszą szkołą. Bardzo często zdarza się, że maturzysta jest zobowiązany do napisania wypracowania, które dotyczy spraw szkolnych. Tutaj można znaleźć najczęściej spotykane zwroty, słówka i wiele innych ciekawych sformułowań przydatnych przy tego typu pracy.

pobierz Szkolne problemy - słownictwo i wyrażenia. Pobierz teraz
Życie i jego wartości - słownictwo i wyrażenia.

Życie i jego wartości - słownictwo i wyrażenia.

Dokument zawiera zbiór słownictwa i wyrażeń związanych z pojęciem życia i jego wartości. Tego typu słownictwo jest niezmiernie przydatne w sytuacji gdy jesteśmy zobligowani do napisania na przykład wypracowania maturalnego. Doskonale wszyscy zdają sobie sprawę z takiego faktu, iż wykonanie takiej formy pisemnej może okazać się niezmiernie trudnym wyzwaniem, dlatego wychodzimy na przeciw i w formie jednego dokumentu robimy zestawienie najprzydatniejszych zwrotów i słownictwa związanego z tą dziedziną.

pobierz Życie i jego wartości - słownictwo i wyrażenia. Pobierz teraz
Środki masowego przekazu - przydatne słownictwo i zwroty.

Środki masowego przekazu - przydatne słownictwo i zwroty.

Dokument ten zawiera zbiór słownictwa, zwrotów czy też zdań używanych w trakcie rozmowy, wypracowania czy zadań testowych związanych ze środkami masowego przekazu informacji, czyli z mediami. Oferowany materiał pomoże zapoznać się czy zastosować najpotrzebniejsze słówka w praktyce. Do zbioru została dopisana "spolszczona" transkrypcja fonetyczna, tak aby każde z łatwością mógł odrazu wymówić dany zwrot czy słowo. Znajdziemy tutaj również przykładowe zdania, jakie można wykorzystać w trakcie pisanie wypracowania na temat środków masowego przekazu.

pobierz Środki masowego przekazu - przydatne słownictwo i zwroty. Pobierz teraz
Sukces - słowa i zwroty przydatne przy pisaniu rozprawki.

Sukces - słowa i zwroty przydatne przy pisaniu rozprawki.

Każdy maturzysta, który za język obcy wybiera język angielski, ma świadomość, iż musi wzbogacić swój zasób słownictwa o bardzo ciekawe sformułowania i słówka. W tym dokumecie można znaleźć słownictwo i wyrażenia związane z pojęciem sukcesu, który bez wątpienia wszyscy chcieliby osiągnąć. Do dokumentu zostały dołączone gotowe zdania w języku angielskim, którymi możemy się wzorować pisząc własne wypracowanie.

pobierz Sukces - słowa i zwroty przydatne przy pisaniu rozprawki. Pobierz teraz

Nie znalazłeś dokumentu ??

Uważasz, że dokument którego szukasz powinien znaleźć się w naszym serwisie ? Poinformuj nas o tym.
Dołącz do osób tworzących nasz serwis.

Zaproponuj dokument
Słowa kluczowe: leaving message, ćwiczenia do matury, vocabulary, drinks vocabulary, sport, vocabulary, czasownki złożone, holidays, angielski, wyrażenia,
© sms.rzeszow.pl Strona główna    Kontakt    Dodaj dokument    Zgłoś nadużcyie    Lista dokumentów    Regulamin    Reklamacje SMS