Ostatnia aktualizacja serwisu: 2019-02-04
Wzory dokumentów
SMS.Rzeszow.pl

Znajdź dokument


Daj nam:
Księgowe - druki Pełnomocnictwa Student Telefon, Internet, Telewizja Wnioski do spółdzielni Ciąża a praca CV i Listy motywacyjne Instrukcje BHP, dokumenty związane z BHP Pisma grzecznościowe Policja - wnioski i pisma Pomoc Społeczna Pozwy sądowe Prawo pracy Prawo spółek handlowych Przy budowie Referencje Ślub - Wesele jak nie przepłacać Umowy zlecenia Umowy związane z pracą Umowy związane ze świadczeniem usług W pracy W urzędzie Wnioski do Wojskowej Komendy Uzupełnień ( WKU ) Zakresy Czynności Pracowników Dokumenty do Banku Krajowy Rejestr Karny Krajowy Rejestr Sądowy - KRS Krajowy Rejestr Sądowy Centralna Informacja - KRS CI Księgi Wieczyste Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ), służba zdrowia Nieruchomości NIP Ochrona środowiska Oferty handlowe Podatek akcyzowy Rejestr zastawów Rolnictwo, KRUS Różne Różne umowy Samochód Samorząd Sanepid Sprawozdawczość Budżetowa Ubezpieczenia Umowy budowlane Umowy dzierżawy Umowy informatyczne Umowy licencyjne Umowy najmu/sprzedaży Umowy spedycji i składu Umowy spółek Umowy użyczenia Urząd Celny Urząd Pracy Urząd Skarbowy - prośby Urząd Skarbowy - różne pisma Urząd Skarbowy - wnioski Urząd Skarbowy-informacje Urząd Stanu Cywilnego Weksle Wnioski sądowe Wydział komunikacji Zamówienia, reklamacje ZUS - wnioski i formularze Zwrot akcyzy Deklaracje podatkowe VAT, PIT Deklaracje VAT w UE Formularze sądowe Formularze Unijne GUS - Główny Urząd Statystyczny Horoskopy Hotele Import i eksport IPN - wzór oświadczenia Język Angielski - gramatyka Język Angielski - słownictwo Język Angielski - testy PIT 2008 PITy - rozliczenia za 2007 r Regulaminy Windykacja - sąd Wskaźniki finansowe ZPORR - sprawozdania ZPORR - umowy ZPORR - wnioski ZUS - poradniki Lista dokumentów Poradniki Zaproponuj dokument
Statystyki: Ilość dokumentów: 2623
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-04
Najczęściej pobierane: Najczęściej szukane: Przydatne linki: Produkty finansowe: Newsletter
Zapisz sie na bezpłatny newsletter o nowościach w naszym serwisie.
Twój e-mail:

Valid XHTML 1.0 Transitional

Język Angielski - gramatyka

Dział dotyczy dokumentów zawierających gramatykę języka angielskiego. Osoby, które podejmują się nauki tego języka doskonale zdają sobie sprawę, że gramatyka nie jest łatwym tematem. Z tej właśnie przyczyny przygotowaliśmy dla Państwa szereg ćwiczeń, które z pewnością ułatwią naukę. Znajdują się tutaj ćwiczenia na czasy, stronę bierną, mowę zależną, tryby warunkowe i wiele innych zagadnień gramatycznych, które nie jednemu przysporzyły już nie mało kłopotów. Do wszystkich ćwiczeń zostały dołączone odpowiedzi, co na pewno ułatwi pracę.
Czasowniki Modalne (modal verbs) - Gramatyka - Angielski do matury

Czasowniki Modalne (modal verbs) - Gramatyka - Angielski do matury

Ćwiczenia wraz z odpowiedziami z angielskiego przygotowujące do matury. W pliku znajdują się ćwiczenia z czasownikami Modalnymi ( modal verbs ). Czasowniki modalne to grupa czasowników wyróżniających się tym, że MUSI PO NICH WYSTĄPIĆ CZASOWNIK W BEZOKOLICZNIKU. Czasowniki modalne w języku angielskim to:
CAN, COULD, MAY, MIGHT, WILL, WOULD, SHALL, SHOULD, OUGHT TO, USED TO, MUST, NEED, DARE.

W pliku znajdują się cztery ćwiczenia na dwóch kartkach + klucz do ćwiczeń na trzeciej. Zamieszczone ćwiczenia są różnorodne tj: ćwiczenia z wielokrotnym wyborm, ćwiczenia z wyborem na podstawie kontekstu, oraz uzupełnianie pustych luk.

pobierz Czasowniki Modalne (modal verbs) - Gramatyka - Angielski do matury Pobierz teraz
Present Continuous, Present Simple, Present Perfect, Present Perfect Continuous, Past Simple lub Present Perfect - matura z języka angielskiego, ćwiczenia

Present Continuous, Present Simple, Present Perfect, Present Perfect Continuous, Past Simple lub Present Perfect - matura z języka angielskiego, ćwiczenia

Maturzysta jest zobligowany znać pięć czasów gramatycznych występujących w języku angielskim tj. Present Continuous, Present Simple, Present Perfect, Present Perfect Continuous, Past Simple lub Present Perfect.

Plik zawiera ćwiczenia na znajomość czasów gramatycznych języka angielskiego wraz z odpowiedziami.

Pięć ćwiczeń m.in: wielokrotny wybór, uzupełnianie luk, dopasowywanie, tłumaczenie itd. od 5 do 10 zadań na na znajomość czasów do matury języka angielskiego. Ćwiczenia zawierają klucz z poprawnymi odpowiedziami.

pobierz Present Continuous, Present Simple, Present Perfect, Present Perfect Continuous, Past Simple lub Present Perfect - matura z języka angielskiego, ćwiczenia Pobierz teraz
Mowa zależna (Reported Speech) - ćwiczenia z jezyka angielskiego przygotowujące do matury

Mowa zależna (Reported Speech) - ćwiczenia z jezyka angielskiego przygotowujące do matury

Mowa zależna (Reported Speech) jest relacjonowaniem czyjejś wypowiedzi poprzez przekazanie treści, a nie cytowanie. W wypadku gdy czasownik wprowadzający mowę zależną jest w czasie przeszłym, należy obniżyć czas o jeden w dół, czyli teraźniejszy na przeszły, przeszły na zaprzeszły, itd.

Ćwiczenia z Mowy zależnej (Reported Speech) na przekształcanie zdań wraz z kluczem: uzupełnianie (8 zdań) i parafrazowanie (21 zdań).

pobierz Mowa zależna (Reported Speech) - ćwiczenia z jezyka angielskiego przygotowujące do matury Pobierz teraz
Słwotwórstwo - ćwiczenia gramatyczne z języka angielskiego na poziomie maturalnym

Słwotwórstwo - ćwiczenia gramatyczne z języka angielskiego na poziomie maturalnym

Testy ze słownictwa to jedno z podstawowych zadań podczas egzaminu maturalnego z języka angielskiego. Mają one za zadanie sprawdzić znajomości części mowy (part of speech) języka angielskiego. Do części mowy zaliczmy m.in.: Czasowniki (Verbs, Przysłówki (Adverbs), Rzeczowniki (Nouns), Zaimki (Pronouns)itd.

Zadania zwierają klucz z popranymi odpowiedziami. Ćwiczenia z słowotwórstwa to przekształcanie wyrazów stosownie do danego zdania. W pliku znajdują się 24 zdania.

pobierz Słwotwórstwo - ćwiczenia gramatyczne z języka angielskiego na poziomie maturalnym Pobierz teraz
Strona bierna (Passive Voice) - ćwiczenia do matury

Strona bierna (Passive Voice) - ćwiczenia do matury

Strona bierna (Passive Voice)jest konstrukcją, która pozwala nam na przeniesienie nacisku w zdaniu z wykonawcy czynności na samą czynność. Często także bywa, że wykonawca akcji jest nieznany, bądź nie jest ważnym fakt kto daną akcję wykonuje.

Podstawową rzeczą o której należy pamiętać, że przy transformacji zdań ze strony czynnej na stronę bierną jest to że podmiot i dopełnienie zamienia się miejscami.

Plik zawiera trzy ćwiczenia na stronę bierną z wraz z kluczem. Zadania sprawdzają jej znajomość w większości czasów języka angielskiego.

Rodzaje ćwiczeń; parafrazy, uzupełnianie, przekształcanie.

pobierz Strona bierna (Passive Voice) - ćwiczenia do matury Pobierz teraz
Tryby warunkowe (FIRST CONDITIONAL, SECOND CONDITIONAL, THIRD CONDITIONAL) - ćwiczenia do matury

Tryby warunkowe (FIRST CONDITIONAL, SECOND CONDITIONAL, THIRD CONDITIONAL) - ćwiczenia do matury

W języku angielskim wyróżniamy trzy okresy warunkowe oraz oraz tzw. okres zerowy.
Najogólniej zdanie warunkowe można opisać w ten sposób:

jeśli jakiś warunek jest prawdziwy, spełniony ť to czynność może być wykonana

Najczęściej struktura takiego zdania wygląda następująco:
IF + condition + result
lub
result + IF + condition

Zdanie podrzędne łączymy ze zdaniem głównym następującymi spójnikami:
if (jeśli, jeżeli); when (kiedy); unless (chyba że); on condition (pod warunkiem); provided, providing (o ile); as soon as (jak tylko)

W pliku znajdują się trzy ćwiczenia zawierające od 7 do 10 zadań. Pod zadaniami znajduje sie klucz z poprawnymi odpowiedziami. Zadania obejmują pierwszy, drugi i trzeci tryb warunkowy.
Ćwiczenia polegają na; wstawianiu czasowników w odpowiedniej formie, dopasowywaniu oraz uzupełnianiu pustych luk.

pobierz Tryby warunkowe (FIRST CONDITIONAL, SECOND CONDITIONAL, THIRD CONDITIONAL) - ćwiczenia do matury Pobierz teraz
znajomości struktur leksykalno-gramatycznych z języka angielskiego - ćwiczenia przygotowujące do egazminu gimnazajalnego

znajomości struktur leksykalno-gramatycznych z języka angielskiego - ćwiczenia przygotowujące do egazminu gimnazajalnego

Egzamin gimnazjalny z języka angielskiego.

Zadania sprawdzające znajomości struktur leksykalno-gramatycznych z języka angielskiego na poziomie gimnazjalnym.

Plik zawiera dwanaście obszernych ćwiczeń, w których znajduje się od czterech do piętnastu zdań. Ćwiczenia te sprawdzają znajomość języka za pomocą różnorakich ćwiczeń tj; wielokrotny wybór, uzupełnianie, formowanie odpowiedniego czasu, odpowiadanie na pytania, reagowanie językowe jak również szereg ćwiczeń sprawdzających znajomość słownictwa i struktur gramatycznych.

pobierz znajomości struktur leksykalno-gramatycznych z języka angielskiego - ćwiczenia przygotowujące do egazminu gimnazajalnego Pobierz teraz
Matura -zbiór ćwiczeń zawierających znajomość niezbędnych struktur leksykalno-gramatycznych

Matura -zbiór ćwiczeń zawierających znajomość niezbędnych struktur leksykalno-gramatycznych

Niniejszy plik zawiera ćwiczenia z kluczem odpowiedzi. Ćwiczenia te sprawdzają znajomość najważniejszych struktur, których opanowanie z pewnością ułatwi niejednemu maturzyście zdać ten pierwszy w życiu poważny egzamin. Kompletny arkusz zawiera osiem ćwiczeń uwzględniających stronę bierną (passive voice), mowę zależną (reported speech), tryby warunkowe (conditionals), najczęściej używane czasy, ćwiczenia na słowotwórstwo w różnej postaci - które jak wiemy pełni niezmiernie ważną rolę podczas pisania wypracowań. Arkusz uwzględnia również parafrazowanie zdań (parahprasing)- niejednokrotnie spotykane na arkuszach egzaminacyjnych jak i formy czasowników (gerund/infinitive)

pobierz Matura -zbiór ćwiczeń zawierających znajomość niezbędnych struktur leksykalno-gramatycznych Pobierz teraz
MATURA Z JĘZYKA ANGIELSKIEO - ĆWICZENIA SPRAWDZAJĄCE ZNAJOMOŚĆ STRUKTUR LEKSYKALNO - GRAMATYCZNYCH

MATURA Z JĘZYKA ANGIELSKIEO - ĆWICZENIA SPRAWDZAJĄCE ZNAJOMOŚĆ STRUKTUR LEKSYKALNO - GRAMATYCZNYCH

Arkusz zawiera zestaw ćwiczeń typowo maturalnych, których zadaniem jest sprawdzenie wiedzy ucznia z zakresu strony biernej, mowy zależnej, czasów języka angielskiego, stopniowania przymiotników oraz trybów warunkowych. Ćwiczenia te nadają się również dla gimnazjalistów, którzy chcieliby spróbować swych sił. Do każdego ćwiczenia załączone są gotowe odpowiedzi dzięki którym każdy może sprawdzić samego siebie bez konieczności konsultacji z drugą osobą.Plik zawiera pięć obszernych ćwiczeń, w których znajduje się od 5 do 10 zadań.

pobierz MATURA Z JĘZYKA ANGIELSKIEO - ĆWICZENIA SPRAWDZAJĄCE ZNAJOMOŚĆ STRUKTUR LEKSYKALNO - GRAMATYCZNYCH Pobierz teraz
CZASY W JĘZYKU ANGIELSKIM - POWTÓRKA PRZED MATURĄ

CZASY W JĘZYKU ANGIELSKIM - POWTÓRKA PRZED MATURĄ

Arkusz zawiera szereg zdań dla maturzysty z języka angielskiego. Sposób w jaki zostało przygotowane ćwiczenie wymaga intensywnego myślenia co też efektywnie sprawdzi wiedzę ucznia i czy przede wszystkim rozumie użycie wymaganych od niego czasów. Plik liczy ponad czterdzieści zdań z takich czasów jak; Present Simple, Present Continuous, Past Simple, Past Continuos, Present Perfect, Past Perfect, Present Perfect Continuous, Future Simple, Future Continuous, Future Perfect. Na końcu ćwiczenia znajduje się klucz odpowiedzi, dzięki któremu mogą państwo państwo porównać swoje odpowiedzi.

pobierz CZASY W JĘZYKU ANGIELSKIM - POWTÓRKA PRZED MATURĄ Pobierz teraz
PARAFRAZY - ćwiczenia na znajomość struktur gramatycznych.

PARAFRAZY - ćwiczenia na znajomość struktur gramatycznych.

Parafraza jest swobodną przeróbką tekstu, która modyfikuje, a czasami rozwija treść oryginału, zachowując jego zasadniczy sens. Arkusz ten zawiera plik ćwiczeń dotyczących parafraz związanych z przeróżnymi konstrukcjami gramatycznymi na jakie można się napotkać podczas nauki języka angielskiego. Do zadań został dołączony arkusz z odpowiedziami, tak aby można było zweryfikować własne odpowiedzi.

pobierz PARAFRAZY - ćwiczenia na znajomość struktur gramatycznych. Pobierz teraz
SŁOWOTWÓRSTWO - znajomość części mowy w języku angielskim.

SŁOWOTWÓRSTWO - znajomość części mowy w języku angielskim.

Słowotwórstwo jest działem językoznawstwa zajmujący się sposobami powstania nowych wyrazów. Arkusz zawiera szereg ćwiczeń sprawdzających znajomość części mowy w języku angielskim na poziomie maturalnym, gdyż słowotwórstwo jest jednym z elementów sprawdzanych na maturze rozszerzonej. Do ćwiczeń został dołączony plik z odpowiedziami aby móc zweryfikować własne odpowiedzi.

pobierz SŁOWOTWÓRSTWO - znajomość części mowy w języku angielskim. Pobierz teraz
Pierwszy Tryb Warunkowy (First Conditonal) -ćwiczenia

Pierwszy Tryb Warunkowy (First Conditonal) -ćwiczenia

Używając Pierwszego Trybu warunkowego mówimy o czynnościach, które wydarzą się w przyszłości lub mają miejsce w teraźniejszości, jeśli zostanie spełniony pewien określony warunek. Arkusz ten zawiera szereg zdań sprawdzających znajomość tej struktury gramatycznej. Do pliku został dołączony klucz odpowiedzi, który pomoże w weryfikacji własnych przemyśleń.

pobierz Pierwszy Tryb Warunkowy (First Conditonal) -ćwiczenia Pobierz teraz
(Końcówki Pytające) Question Tags - ćwiczenia wraz z kluczem do zadań.

(Końcówki Pytające) Question Tags - ćwiczenia wraz z kluczem do zadań.

Zwroty typu "question tags", czyli tzw. końcówki pytające są zwrotami, które stosuje się na końcu zdania, będące odpowiednikiem naszego "nieprawdaż?, czyż nie? na prawdę?". Używamy w nich czasownika pomocniczego lub modalnego takiego, jak w reszcie zdania, lecz w formie przeczącej, jeżeli całe zdanie jest twierdzące lub twierdzące, jeżeli całe zdanie jest zdaniem przeczącym. Arkusz ten zawiera zbiór ćwiczeń dotyczących "question tag", który ma za zadanie sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce. Do każdego z zadań został dołączony klucz odpowiedzi.

pobierz (Końcówki Pytające) Question Tags - ćwiczenia wraz z kluczem do zadań. Pobierz teraz
Present Perfect vs. Past Simple - zestawienie czasów

Present Perfect vs. Past Simple - zestawienie czasów

Arkusz ten zawiera zbiór ćwiczeń gramatycznych, których celem jest zestawienie dwóch czasów Present Perfect i Past Simple. Zarówno jeden jak i drugi czas mają to do siebie, że uczniowie mają problmy z poprawnym ich zastosowaniem w praktyce. Plik wymaga od osoby wykonującej ćwiczenie wiedzy na temat najważniejszych zasad zastosowań czasów, co w rezultacie wpływa bardzo efektywnie na praktyczne zastosowanie czasów. Do arkusza został dołączony plik z odpowiedziami.

pobierz Present Perfect vs. Past Simple - zestawienie czasów Pobierz teraz
Present Simple vs. Present Continuous - zestawienie czasów teraźniejszych

Present Simple vs. Present Continuous - zestawienie czasów teraźniejszych

Plik zawiera ćwiczenia na dwa najważniejsze czasy teraźniejsze w języku angielskim, czas Present Simple (Czas Teraźniejsy Prosty) i czas Present Continuous (Czas Teraźniejszy Ciągły). Arkusz dotyczy porównania i sposobów zastosowania czasów teraźniejszych w praktyce. Do arkusza został dołączony klucz z odpowiedziami.

pobierz Present Simple vs. Present Continuous - zestawienie czasów teraźniejszych Pobierz teraz
Past Simple vs. Past Continuous - zestaw ćwiczeń

Past Simple vs. Past Continuous - zestaw ćwiczeń

Arkusz zawiera szereg ćwiczeń dotyczących znajomości czasów przeszłych: Past Simple (Przeszły Prosty) i czas Past Continuous (Przeszły Ciągły). Użycie tych czasów w praktyce sprawia wiele problemów dla tych którzy uczą się języka angielskiego, gdyż odróżnienie czynności ciągłych z zakończonymi ne zawsze jest w stu procentach jasne. Gdy poznamy już obydwa czasy od strony teoretycznej, plik ten będzie idealnym rozwiązaniem podczas sprawdzenia samego siebie.

pobierz Past Simple vs. Past Continuous - zestaw ćwiczeń Pobierz teraz
Wyrażanie przyszłości - zastosowanie konstrukcji

Wyrażanie przyszłości - zastosowanie konstrukcji

W języku angielskim występuje wiele sposobów wyrażania przyszłości. Wszystko zależy od jego przyszłego prawdopodobieństwa, czy jest ono w stu procentach pewne, czy jest to tylko zamiar, czy też po prostu bliżej nie określona przeszła decyzja. Arkusz ten zawiera ćwiczenia na sposoby wyrażania naszych decyzji, zamiarów jak również sposobów przewidywania przyszłości, czyli czas Future Simple (czas przyszły prosty) i konstrukcja "be going to" - dzięki której wyrażamy nasz zamiar. Do ćwiczeń został dołączony klucz odpowiedzi.

pobierz Wyrażanie przyszłości - zastosowanie konstrukcji Pobierz teraz
Present Simple vs. Present Continuous - ćwiczenia gramatyczne (część I )

Present Simple vs. Present Continuous - ćwiczenia gramatyczne (część I )

Plik zawiera ćwiczenia gramatyczne z czasów teraźniejszych w języku angielskim Present Simple (czas teraźniejszy prosty) lub czas Present Continuous (czas teraźniejszy ciągły). W arkuszu znajduje się pięć głównych zadań, a do każdego z nich po kilka ćwiczeń gramatycznych: uzupenianie luk (gap filling), wybór alternatywy (alternative), poprawianie błędów (mistake correction), tłumacznie (translation). Do arkusza został dołączony klucz z odpowiedziami dla weryfiacji własnych odpowiedzi.

pobierz Present Simple vs. Present Continuous - ćwiczenia gramatyczne (część I ) Pobierz teraz
Present Simple vs. Present Continuous - ćwiczenia gramatyczne (część II )

Present Simple vs. Present Continuous - ćwiczenia gramatyczne (część II )

Plik zawiera ćwiczenia gramatyczne z czasów teraźniejszych w języku angielskim Present Simple (czas teraźniejszy prosty) lub czas Present Continuous (czas teraźniejszy ciągły). W arkuszu znajduje się z trzech głównych zadań, a do każdego z nich wiele ćwiczeń gramatycznych: uzupełnianie luk (gap filling i wybór alternatywy (alternative). Do arkusza został dołączony klucz z odpowiedziami dla weryfikacji własnych odpowiedzi.

pobierz Present Simple vs. Present Continuous - ćwiczenia gramatyczne (część II ) Pobierz teraz
Drugi Tryb Warunkowy (Second Conditional) - ćwiczenia gramatyczne

Drugi Tryb Warunkowy (Second Conditional) - ćwiczenia gramatyczne

Używając Drugiego Trybu Warunkowego (Second Conditional) mówimy o czynnościach, których realizacja jest nierealna i mówimy o nich czysto hipotetycznie. Arkusz ten zawiera szereg zdań sprawdzających znajomość tej struktury gramatycznej. Do pliku został dołączony klucz odpowiedzi, który pomoże w weryfikacji własnych odpowiedzi.

pobierz Drugi Tryb Warunkowy (Second Conditional) - ćwiczenia gramatyczne Pobierz teraz
Trzeci Tryb Warunkowy (Third Conditional) - ćwiczenia gramatyczne

Trzeci Tryb Warunkowy (Third Conditional) - ćwiczenia gramatyczne

Używając Trzeciego Trybu Warunkowego (Third Conditional) mówimy o czynnościach, których realizacja jest niemożliwa ze względu na jej przeszły charakter. Trzeciego Trybu używamy wtedy gdy mówimy o przeszłości, która mogłaby być WTEDY inna gdyby został spełniony odpowiedni warunek. Arkusz ten zawiera szereg zdań sprawdzających znajomość tej struktury gramatycznej. Do pliku został dołączony klucz odpowiedzi, który pomoże w weryfikacji własnych odpowiedzi.

pobierz Trzeci Tryb Warunkowy (Third Conditional) - ćwiczenia gramatyczne Pobierz teraz
Present Continuous (czas terażniejszy ciągły) - ćwiczenia

Present Continuous (czas terażniejszy ciągły) - ćwiczenia

Maturzysta na poziomie podstawowym jest zobligowany znać pięć czasów gramatycznych występujących w języku angielskim tj. Present Continuous, Present Simple, Present Perfect, Present Perfect Continuous, Past Simple lub Present Perfect.Arkusz ten zawiera zestaw ćwiczeń na czas Present Continuous (teraźniejszy ciągły. Znajduja się tutaj ćwiczenia tj. tworzenie pytań, uzupełnianie luk, rozsypanka wyrazowa.

pobierz Present Continuous (czas terażniejszy ciągły) - ćwiczenia Pobierz teraz
Present Simple (terażniejszy prosty) - ćwiczenia

Present Simple (terażniejszy prosty) - ćwiczenia

Arkusz ten zawiera zbiór ćwiczeń gramatycznych, których celem jest praktyczne zastosowanie czasu Present Present Simple (teraźniejszy prosty). Czas ten ma to do siebie, iż uczniowie mają problemy z poprawnym ich zastosowaniem w praktyce. Plik wymaga od osoby wykonującej ćwiczenie wiedzy na temat najważniejszych zasad zastosowań czasu, co w rezultacie wpływa bardzo efektywnie na jego praktyczne zastosowanie. Do arkusza został dołączony plik z odpowiedziami.

pobierz Present Simple (terażniejszy prosty) - ćwiczenia Pobierz teraz
Past Simple (przeszły prosty) - ćwiczenia

Past Simple (przeszły prosty) - ćwiczenia

Plik zawiera ćwiczenia gramatyczne z czasu Past Simple (przeszły prsoty).
W arkuszu znajdują się z trzy główne zadania, a do każdego z nich wiele ćwiczeń gramatycznych: uzupełnianie luk (gap filling i tłumaczenie (translation). Do arkusza został dołączony klucz z odpowiedziami dla weryfikacji własnych odpowiedzi.

pobierz Past Simple (przeszły prosty) - ćwiczenia Pobierz teraz
The Present Perfect Tense - ćwiczenia

The Present Perfect Tense - ćwiczenia

Arkusz ten zawiera zbiór ćwiczeń gramatycznych, których celem jest praktyczne zastosowanie czasu Present Perfect. Czas ten ma to do siebie, iż uczniowie mają problemy z jego poprawnym zastosowaniem. Plik wymaga od osoby wykonującej ćwiczenie wiedzy na temat najważniejszych zasad zastosowań czasu, co w rezultacie wpływa bardzo efektywnie na jego praktyczne zastosowanie. Do arkusza został dołączony plik z odpowiedziami.

pobierz The Present Perfect Tense - ćwiczenia Pobierz teraz
The Past Continuous Tense (czas przesły ciągły) - ćwiczenia

The Past Continuous Tense (czas przesły ciągły) - ćwiczenia

Arkusz ten zawiera zbiór ćwiczeń gramatycznych, których celem jest praktyczne zastosowanie czasu Past Continuous - czas przeszły ciągły. Znajdują się tutaj różnego rodzaju ćwiczenia tj. uzupełnianie luk i wybór poprawnej alternatywy. Użycie tego czasu w praktyce sprawia wiele problemów dla tych którzy uczą się języka angielskiego, gdyż odróżnienie czynności ciągłych z zakończonymi nie zawsze jest w stu procentach jasne Do arkusza został dołączony klucz z odpowiedziami dla weryfikacji własnych odpowiedzi.

pobierz The Past Continuous Tense (czas przesły ciągły) - ćwiczenia Pobierz teraz
The Present Perfect Continuous Tense - ćwiczenia gramatyczne

The Present Perfect Continuous Tense - ćwiczenia gramatyczne

Dokument zawiera pięć obszernych ćwiczeń na znajomość czasu Present Perfect Continuous, które z pewnością poprawią naszą umiejętność jego zastosowania. W pliku możemy znaleźć ćwiczenia tj; uzupełnianie luk (gap filling), tłumaczenie zdań (translations), wybór popranej odpowiedzi (multiple choice) i rozsypanka wyrazowa. Do dokumentu został dołączony oddzielny dokument zawierający odpowiedzi.

pobierz The Present Perfect Continuous Tense - ćwiczenia gramatyczne Pobierz teraz
The Past Perfect Tense - ćwiczenia gramatyczne

The Past Perfect Tense - ćwiczenia gramatyczne

Czas Past Perfect Tense nazywamy czasem zaprzeszłym. Jego użycie dla osoby, która uczy się języka angielskiego może okazać się trochę skomplikowana, gdyż jego zastosowanie dotyczy czynności, która miała miejsce zanim rozpoczęła się inna czynność przeszła.

Dokument zawiera cztery obszerne ćwiczenia na zastosowanie tego czasu w praktyce. Ćwiczeni dotyczą min. tłumaczenia zdań (translations), uzupełnianie pustych luk (gap filling), dopasowywanie (gap filling)i wykywanie błędów (error correction). Do dokumentu został dołączony klucz odpowidzi do ćwiczeń.

pobierz The Past Perfect Tense - ćwiczenia gramatyczne Pobierz teraz
The Future Simple Tense - ćwiczenia gramatyczne

The Future Simple Tense - ćwiczenia gramatyczne

Arkusz ten zawiera zbiór ćwiczeń gramatycznych, których celem jest praktyczne zastosowanie czasu Future Simple (przyszły prosty). Jest to pierwszy z czasów przyszłych, które uczeń poznaje podczas nauki języka angielskiego. Plik zawiera ćwiczenia takiej jak; tłumaczenie (translations), uzupełnianie pustych luk (gap filling), rozsypanka wyrazowa, dopasowywanie (matching). Do arkusza został dołączony klucz do zadań.

pobierz The Future Simple Tense - ćwiczenia gramatyczne Pobierz teraz
Wyrażanie przyszłości w języku angielskim

Wyrażanie przyszłości w języku angielskim

W języku angielskim występuje wiele sposobów wyrażania przyszłości. Wszystko zależy od jego przyszłego prawdopodobieństwa, czy jest ono w stu procentach pewne, czy jest to tylko zamiar, czy też po prostu bliżej nie określona przeszła decyzja. Dokument ten zawiera ćwiczenia na sposoby wyrażania naszych zamiarów, czyli konstrukcja "be going to". Do ćwiczeń został dołączony klucz odpowiedzi co z pewnością pomoże w weryfikacji własnych odpowiedzi.

pobierz Wyrażanie przyszłości w języku angielskim Pobierz teraz
Czasy w języku angielskim - zestawienie.

Czasy w języku angielskim - zestawienie.

Nauka języka angielskiego przysparza niejednokrotnie wiele problemów, a schody zaczynają się już od samego początku, podczas nauki czasów, kiedy to musimy je zrozumieć i poprawnie używać. Dokument ten zawiera ich teoretyczne zestawienie. Jest to bardzo wygodne, gdyż nie musimy szukać już w wielu książkach interesujących nas materiałów, ale mamy je już wszystkie w jednym pliku. Co więcej, plik jest dokumentem tekstowym zapisanym w MS Office, co umożliwia swobodną edycje dokumentu i dopisania do niego swoich przykładów lub ćwiczeń.

pobierz Czasy w języku angielskim - zestawienie. Pobierz teraz
Czasy w języku angielskim - zestawienie konstrukcji.

Czasy w języku angielskim - zestawienie konstrukcji.

Maturzysta jest zobligowany znać pięć czasów gramatycznych występujących w języku angielskim tj. Present Continuous, Present Simple, Present Perfect, Present Perfect Continuous, Past Simple lub Present Perfect natomiast plik, który państwu oferujemy zawiera konstrukcje wszystkich czasów języka angielskiego wraz z teoretycznym wytłumaczeniem ich zapisania. W dokumencie znajdziemy przejrzyście zapisane wszystkie rodzaje zdań: twierdzenie, pytanie i przeczenie wraz z odmianą przez osoby.

pobierz Czasy w języku angielskim - zestawienie konstrukcji. Pobierz teraz
Czasowniki modalne w języku angielskim - porównanie.

Czasowniki modalne w języku angielskim - porównanie.

W pliku znajduje się porównanie i klarowne wytłumaczenie czasowników modalnych w języku angielskim - modal verbs. Czasowniki modalne to grupa czasowników wyróżniających się tym, że musi po nich wystąpić czasowniki w bezokoliczniku.
Jest również wiadomym, że czasowniki modalne mogą przybierać różne znaczenie, a wszystko to zależy od kontekstu zdania czy sytuacji. Dokument, który państwu oferujemy zawiera wszystkie informacje na ten temat wraz z przykładami.

pobierz Czasowniki modalne w języku angielskim - porównanie. Pobierz teraz
Tryby warunkowe w języku angielskim - teoria i ćwiczenia

Tryby warunkowe w języku angielskim - teoria i ćwiczenia

Dokument zawiera część teoretyczną wraz z przykładami na temat wszystkich trybów warunkowych w języku angielskim. Co więcej, znajdują się tutaj przykłady zdań do każdego z trybów i ćwiczenia, aby sprawdzić swoją wiedzę. Do ćwiczeń zostały załączone również odpowiedzi, tak aby zweryfikować własne odpowiedzi.

pobierz Tryby warunkowe w języku angielskim - teoria i ćwiczenia Pobierz teraz
Present Simple (teraźniejszy prosty) - ćwiczenia gramatyczne

Present Simple (teraźniejszy prosty) - ćwiczenia gramatyczne

Arkusz ten zawiera zbiór ćwiczeń gramatycznych, których celem jest praktyczne zastosowanie czasu Present Simple. W dokumencie znajdują się następujące rodzaje ćwiczeń: uzupełnianie luk gap filling, wybór alternatywy alternative, wielokrotny wybór multiple choice. Plik wymaga od osoby wykonującej ćwiczenie wiedzy na temat najważniejszych zasad zastosowań czasu, co w rezultacie wpływa bardzo efektywnie na jego praktyczne zastosowanie. Do arkusza został dołączony plik z odpowiedziami.

pobierz Present Simple (teraźniejszy prosty) - ćwiczenia gramatyczne Pobierz teraz
Strona Bierna w języku angielskim - teoria i ćwiczenia

Strona Bierna w języku angielskim - teoria i ćwiczenia

Dokument zawiera część teoretyczna i praktyczną na temat mowy zależnej w języku angielskim. Mowa zależna Reported Speech jest relacjonowaniem czyjejś wypowiedzi poprzez przekazanie treści, a nie cytowanie. W wypadku gdy czasownik wprowadzający mowę zależną jest w czasie przeszłym, należy obniżyć czas o jeden w dół, czyli teraźniejszy na przeszły, przeszły na zaprzeszły, itd. Znajdziemy tutaj również zestawienie wszystkich czasów w raz z ich prezentacją w stronie biernej.

pobierz Strona Bierna w języku angielskim - teoria i ćwiczenia Pobierz teraz
Present Continuous - ćwiczenia gramatyczne.

Present Continuous - ćwiczenia gramatyczne.

Dokument ten zawiera zestaw ćwiczeń na czas Present Continuous - teraźniejszy ciągły. Jest to jeden z podstawowych czasów języka angielskiego, który każdy musi poznać, jeśli chce opanować język angielski. Znajdują się tutaj ćwiczenia na uzupełnianie luk - gap filling, wielokrotny wybór - multiple choice, tłumaczenie zdań - translations. Do pliku został dołączony klucz z odpowiedziami do weryfikacji własnych przemyśleń.

pobierz Present Continuous - ćwiczenia gramatyczne. Pobierz teraz
Past Continuous - ćwiczenia gramatyczne z języka angielskiego

Past Continuous - ćwiczenia gramatyczne z języka angielskiego

Arkusz ten zawiera zbiór ćwiczeń gramatycznych, których celem jest praktyczne zastosowanie czasu Past Continuous - Przeszły Ciągły. W dokumencie znajdują się następujące rodzaje ćwiczeń: uzupełnianie luk gap filling, tłumaczenie zdań i tworzenie pytań lub przeczeń. Plik wymaga od osoby wykonującej ćwiczenie wiedzy na temat najważniejszych zasad zastosowań czasu, co w rezultacie wpływa bardzo efektywnie na jego praktyczne zastosowanie. Do pliku został dołączony plik z odpowiedziami.

pobierz Past Continuous - ćwiczenia gramatyczne z języka angielskiego Pobierz teraz
Konstrukcja gramatyczna <i>used to</i> - zastosowanie i ćwiczenia

Konstrukcja gramatyczna used to - zastosowanie i ćwiczenia

Konstrukcja gramatyczna used to jest odpowiednikiem czasu przeszłego prostego Past Simple. Konstrukcji tej używamy w sytuacji gdy chcemy wyrazić to co mieliśmy w zwyczaju robić w przeszłości, co więcej mogło być naszym przyzwyczajeniem. Dokument zawiera część teoretyczną, w której znajdziemy wytłumaczenie used to, be used to jak i get used to. Co więcej, na końcu ćwiczenia znajdują się ćwiczenia wraz z odpowiedziami, które znajdują się na końcu ćwiczenia.

pobierz Konstrukcja gramatyczna <i>used to</i> - zastosowanie i ćwiczenia Pobierz teraz
Future Simple - ćwiczenia gramatyczne z języka angielskiego.

Future Simple - ćwiczenia gramatyczne z języka angielskiego.

Dokument ten zawiera zbiór ćwiczeń gramatycznych, których celem jest praktyczne zastosowanie czasu Present Present Simple (teraźniejszy prosty). Czas ten ma to do siebie, iż uczniowie mają problemy z jego poprawnym zastosowaniem w praktyce. Plik wymaga od osoby wykonującej ćwiczenie wiedzy na temat najważniejszych zasad zastosowań czasu, co w rezultacie wpływa bardzo efektywnie na jego praktyczne zastosowanie. Do arkusza został dołączony plik z odpowiedziami, tak aby zweryfikować własne odpowiedzi.

pobierz Future Simple - ćwiczenia gramatyczne z języka angielskiego. Pobierz teraz
Present Perfect Continuous - ćwiczenia gramatyczne z języka angielskiego.

Present Perfect Continuous - ćwiczenia gramatyczne z języka angielskiego.

Dokument zawiera zbiór ćwiczeń gramatycznych, których celem jest praktyczne zastosowanie czasu Present Present Continuous. Czas ten ma to do siebie, iż uczniowie mają problemy z jego poprawnym zastosowaniem w praktyce, gdyż bardzo często mylą go z czasem Present Perfect. Plik wymaga od osoby wykonującej ćwiczenie wiedzy na temat najważniejszych zasad zastosowań czasu, co w rezultacie wpływa bardzo efektywnie na jego praktyczne zastosowanie. Do pliku został dołączony plik z odpowiedziami.

pobierz Present Perfect Continuous - ćwiczenia gramatyczne z języka angielskiego. Pobierz teraz
Stopniowanie przymiotników w języku angielskim - teoria i ćwiczenia

Stopniowanie przymiotników w języku angielskim - teoria i ćwiczenia

Dokument zawiera część teoretyczną jak i przykładowe ćwiczenia na stopniowanie przymiotników w języku angielskim. Stopniowanie samo w sobie jest dość trudnym zagadnieniem gramatycznym, dlatego został opracowany materiał specjalnie dla tych, którzy mają z tym jeszcze problemy, a chcieliby mieć wszystko w jednym dokumencie. Opisy są klarowne i łatwo przyswajalne dla uczącego.

pobierz Stopniowanie przymiotników w języku angielskim - teoria i ćwiczenia Pobierz teraz
Konstrukcje gramatyczne w jezyku angielskim.

Konstrukcje gramatyczne w jezyku angielskim.

Dokument zawiera zbiór najpopularniejszych konstrukcji gramatycznych w języku angielskim, które są najczęściej wykorzystywane podczas robienia ćwiczeń dotyczących parafrazy zdań, czyli przekazania tej samej informacji ale za pomocą innych słów lub konstrukcji gramatycznej. W pliku znajduje się ponad trzydzieści takich konstrukcji i co więcej do każdej z nich został dołączony przykład zdania, jak poprawnie je zastosować.

pobierz Konstrukcje gramatyczne w jezyku angielskim. Pobierz teraz
Present Perfect vs. Past Simple - ćwiczenia gramatyczne

Present Perfect vs. Past Simple - ćwiczenia gramatyczne

Dokument ten zawiera zbiór ćwiczeń gramatycznych, których celem jest zestawienie dwóch czasów Present Perfect i Past Simple. Zarówno jeden jak i drugi czas mają to do siebie, że uczniowie mają problemy z poprawnym ich zastosowaniem w praktyce. Plik wymaga od osoby wykonującej ćwiczenie wiedzy na temat najważniejszych zasad zastosowań czasów, co w rezultacie wpływa bardzo efektywnie na praktyczne zastosowanie czasów. Do arkusza został dołączony plik z odpowiedziami dla weryfikacji własnych odpowiedzi.

pobierz Present Perfect vs. Past Simple - ćwiczenia gramatyczne Pobierz teraz
Present Simple - ćwiczenia gramatyczne

Present Simple - ćwiczenia gramatyczne

Dokument ten zawiera zbiór ćwiczeń gramatycznych, których celem jest praktyczne zastosowanie czasu Present Present Simple. Jest to czas teraźniejszy, które znajomość jest podstawą podczas nauki język angielskiego. Plik wymaga od osoby wykonującej ćwiczenie wiedzy na temat najważniejszych zasad zastosowań czasu, co w rezultacie wpływa bardzo efektywnie na jego praktyczne zastosowanie. Do arkusza został dołączony plik z odpowiedziami.

pobierz Present Simple - ćwiczenia gramatyczne Pobierz teraz
Mowa Zależna <i>Reported Speech</i> w języku angielskim - ćwiczenia.

Mowa Zależna Reported Speech w języku angielskim - ćwiczenia.

Mowa zależna (Reported Speech) jest relacjonowaniem czyjejś wypowiedzi poprzez przekazanie treści, a nie cytowanie. W wypadku gdy czasownik wprowadzający mowę zależną jest w czasie przeszłym, należy obniżyć czas o jeden w dół, czyli teraźniejszy na przeszły, przeszły na zaprzeszły, itd.

Dokument zawiera zbiór zdań, które należy przekształcić na mowa zależną. Zdania są celowo wymieszane w różnych czasach, a na końcu ćwiczenia znajduje się plik z odpowiedziami.

pobierz Mowa Zależna <i>Reported Speech</i> w języku angielskim - ćwiczenia. Pobierz teraz
Czasy w języku angielskim - ćwiczenia

Czasy w języku angielskim - ćwiczenia

Plik zawiera ćwiczenia na znajomość czasów gramatycznych języka angielskiego wraz z odpowiedziami. Ćwiczenie obejmuje takie czasy jak; Present Simple, Present Continuous, Future Simple, Present Perfect, Past Continuous, Past Simnple. Ćwiczenia głównie zrobione są na uzupełnianie luk (gap filling) i wybór alternatywy (alternative).

pobierz Czasy w języku angielskim - ćwiczenia Pobierz teraz
Język angielski - zestawianie czasów poziom pre-intermediate

Język angielski - zestawianie czasów poziom pre-intermediate

Arkusz zawiera szereg zdań dotyczących czasów języka angielskiego. Sposób w jaki zostało przygotowane ćwiczenie wymaga intensywnego myślenia co też efektywnie sprawdzi wiedzę ucznia i czy przede wszystkim rozumie użycie wymaganych od niego czasów. Plik liczy ponad trzydzieści zdań z takich czasów jak; Present Simple, Present Continuous, Past Simple, Past Continuos, Present Perfect, Past Perfect, Present Perfect Continuous, Future Simple. Na końcu ćwiczenia znajduje się klucz odpowiedzi, dzięki któremu mogą państwo państwo porównać swoje odpowiedzi.

pobierz Język angielski - zestawianie czasów poziom pre-intermediate Pobierz teraz
Present Perfect vs. Past Simple (3) - ćwiczenia gramatyczne

Present Perfect vs. Past Simple (3) - ćwiczenia gramatyczne

Plik zawiera zbiór ćwiczeń gramatycznych, których celem jest zestawienie czasów Present Perfect i Past Simple. Zarówno jeden jak i drugi czas mają to do siebie, że uczniowie mają problemy z poprawnym ich zastosowaniem w praktyce. Plik wymaga od osoby wykonującej ćwiczenie wiedzy na temat najważniejszych zasad zastosowań czasów, co w rezultacie wpływa bardzo efektywnie na praktyczne zastosowanie czasów. Typy ćwiczeń znajdujących się w dokumencie: uzupełnianie pustych luk,poprawianie błędów, tłumaczenie zdań. Do arkusza został dołączony plik z odpowiedziami.

pobierz Present Perfect vs. Past Simple (3) - ćwiczenia gramatyczne Pobierz teraz
Czasowniki nieregularne w języku angielskim

Czasowniki nieregularne w języku angielskim

Dokument zawiera ćwiczenia dotyczące czasowników nieregularnych z języka angielskiego. Ci, którzy zaczynają swoją przygodę z językiem doskonale zdają sobie sprawę, że nauka czasowników nieregularnych nie należy do łatwych rzeczy. Plik pomoże sprawdzić swoją wiedzę jak również utrwalić poznane już wiadomości. Do dokumentu został dołączony klucz z odpowiedziami dzięki czemu możemy sprawdzić na ile jesteśmy już skuteczni.

pobierz Czasowniki nieregularne w języku angielskim Pobierz teraz
Rodzajnik określony i nieokreślony w języku angielskim - ćwiczenia

Rodzajnik określony i nieokreślony w języku angielskim - ćwiczenia

Przedimki (articles) są częściami mowy, które nie mają swojego odpowiednika w języku polskim. W języku angielskim są bardzo często używane, gdyż występują prawie przy każdym rzeczowniku. Przyswojenie zasad stosowania tychże przyimków nie jest łatwe, głównie ze względu właśnie na ich brak polskiego odpowiednika. Dokument zawiera ćwiczenia na wykorzystanie przedimków w praktyce, co z pewnością ułatwi ich codzienne użycie.

pobierz Rodzajnik określony i nieokreślony w języku angielskim - ćwiczenia Pobierz teraz
Czasowniki modalne can & could - ćwiczenia

Czasowniki modalne can & could - ćwiczenia

Czasowniki modalne to grupa czasowników wyróżniających się tym, że musi po nich wystąpić czasownik w bezokoliczniku. Jest również wiadomym, że czasowniki modalne mogą przybierać różne znaczenie, a wszystko to zależy od kontekstu zdania czy sytuacji. Plik zawiera sześć obszernych ćwiczeń na czasowniki modalne: can i could. Do ćwiczeń został dołączony klucz odpowiedzi dla sprawdzenia samego siebie. Zamieszczone ćwiczenia są różnorodne tj: rozsypanka wyrazowa, uzupełnianie pustych luk,wyszukiwanie błędów i wiele innych.

pobierz Czasowniki modalne can & could - ćwiczenia Pobierz teraz
Czasowniki modalny: have to - ćwiczenia

Czasowniki modalny: have to - ćwiczenia

Dokument zawiera zbiór ćwiczeń związanych z użyciem czasownika modalnego "have to", który bardzo często pojawia się podczas pisania sprawdzianów, testów czy też podczas wypowiedzi ustnej. Podobnie jak przy innych ćwiczeniach znajdujących się na naszej stronie został dołączony plik z odpowiedziami dla weryfikacji własnych odpowiedzi.

pobierz Czasowniki modalny: have to - ćwiczenia Pobierz teraz
Czaswoniki modalne w języku angielskim - will vs. may

Czaswoniki modalne w języku angielskim - will vs. may

Dokument zawiera szereg ćwiczeń na zastosowanie czasowników modalnych will, may oraz might. Wiadomym jest, iż czasowniki te znajdą swoje zastosowanie w sytuacjach kiedy chcemy wyrazić prawdopodobieństwo pewnych zdarzeń. Do pliku zostały dołączone odpowiedzi, które z pewnością pomogą zweryfikować własne przemyślenia.

pobierz Czaswoniki modalne w języku angielskim - will vs. may Pobierz teraz
Mowa zależna w czasie present simple i present continuous - ćwiczenia.

Mowa zależna w czasie present simple i present continuous - ćwiczenia.

Dokument zawiera szereg ćwiczeń na mowę zależną (reported speech) w języku angielskim. Podane ćwiczenia dotyczą zdań w takich czasach jak Present Simple i Present Continuous. Znajomość mowy zależnej w języku angielskim jest bardzo istotna i przydaje się podczas pisania wypracowań maturalnych. Do pliku został dołączony plik z odpowiedziami dla weryfikacji własnych odpowiedzi.

pobierz Mowa zależna w czasie present simple i present continuous - ćwiczenia. Pobierz teraz
Mowa zależna w czasach Past Simple i Present Perfect - ćwiczenia gramatyczne

Mowa zależna w czasach Past Simple i Present Perfect - ćwiczenia gramatyczne

Dokument zawiera ćwiczenia dotyczące mowy zależnej w języku angielskim (reported speech). Ćwiczenia zostały przygotowane na czasach Past Simple i Present Perfect. Plik składa się z czterech obszernych ćwiczeń, których głównym poleceniem jest przekształcanie zdań z mowy niezależnej na zależną. Istnieje możliwość rozwiązywania ćwiczeń bezpośrednio w edytorze tekstowym MS Office lub OpenOffice.

pobierz Mowa zależna w czasach Past Simple i Present Perfect - ćwiczenia gramatyczne Pobierz teraz
Mowa zależna - ćwiczenia gramatyczne

Mowa zależna - ćwiczenia gramatyczne

Dokument zawiera zbiór zdań dotyczących sprawdzenia umiejętności posługiwania się mową zależną w języku angielskim. Zdania zostały zapisane w różnych czasach, a do każdego z nich znajdziemy na końcu dokumentu klucz z odpowiedziami. Plik dotyczy czasów tj. Present Simple, Present Continuous, Past Simple, Past Continuous, Future Simple jak również czasowników modalnych.

pobierz Mowa zależna - ćwiczenia gramatyczne Pobierz teraz
Strona bierna w present simple i present continuous - ćwiczenia

Strona bierna w present simple i present continuous - ćwiczenia

Strona bierna (Passive Voice)jest konstrukcją, która pozwala nam na przeniesienie nacisku w zdaniu z wykonawcy czynności na samą czynność. Często także bywa, że wykonawca akcji jest nieznany, bądź nie jest ważnym fakt kto daną akcję wykonuje.
Podstawową rzeczą o której należy pamiętać, że przy transformacji zdań ze strony czynnej na stronę bierną jest to że podmiot i dopełnienie zamienia się miejscami.
Dokument zawiera cztery ćwiczenia na stronę bierną z wraz z kluczem. Zadania sprawdzają jej znajomość w zakresie czasów present simple i present continuous.

pobierz Strona bierna w present simple i present continuous - ćwiczenia Pobierz teraz
Strona bierna w czasach past simple i past continuous - ćwiczenia.

Strona bierna w czasach past simple i past continuous - ćwiczenia.

Plik zawiera ćwiczenia gramatyczne ze strony biernej w dwóch czasach: past simple i past continuous. Znajdziemy tutaj cztery obszerne ćwiczenia dotyczące przekształceń zdań. Do każdej formy zostały dołączone odpowiedzi. Istnieje możliwość rozwiązywania ćwiczeń bezpośrednio w edytorze tekstowym MS Office lub OpenOffice co więcej plik umożliwia dopisanie własnych ćwiczeń.

pobierz Strona bierna w czasach past simple i past continuous - ćwiczenia. Pobierz teraz
Strona bierna w języku angielskim - ćwiczenia

Strona bierna w języku angielskim - ćwiczenia

Dokument zawiera ćwiczenia gramatyczne dotyczące strony biernej w języku angielski. Ćwiczenia są tak skonstruowane, aby móc każdy kto podejmie się ich wykonania mógł w stu procentach poćwiczyć umiejętność przekształceń ze strony czynnej na stronę bierną. Jak wiadomo, jest to najczęstsze ćwiczenie spotykane podczas pisania testów z języka angielskiego.

pobierz Strona bierna w języku angielskim - ćwiczenia Pobierz teraz
Czasy w języku angielskim - powtórka

Czasy w języku angielskim - powtórka

Dokument zawiera ćwiczenia na powtórkę z czasów języka angielskiego, których znajomość jest obligatoryjna przy maturze języka angielskiego. Sposób w jaki zostało przygotowane ćwiczenie wymaga intensywnego myślenia co też efektywnie sprawdzi wiedzę ucznia i czy przede wszystkim rozumie użycie wymaganych od niego czasów. Na końcu ćwiczenia znajduje się klucz odpowiedzi, dzięki któremu mogą państwo państwo porównać swoje odpowiedzi.

pobierz Czasy w języku angielskim - powtórka Pobierz teraz
Powtórka z gramatyki przed maturą z języka angielskiego.

Powtórka z gramatyki przed maturą z języka angielskiego.

Dokument zawiera ćwiczenia sprawdzające znajomość struktur leksykalno gramatycznych jak również czasów języka angielskiego. Ponadto, znajdują się tutaj ćwiczenia, które dotyczą słowotwórstwa. Reasumując, ćwiczenia mają za zadanie sprawdzić umiejętności tegorocznego maturzysty w zakresie struktur i czasów, tak aby sam mógł zweryfikować własne umiejętności. Do ćwiczeń jest dołączony klucz z odpowiedziami.

pobierz Powtórka z gramatyki przed maturą z języka angielskiego. Pobierz teraz
Mowa zależna w czasie Present Continuous

Mowa zależna w czasie Present Continuous

Dokument zawiera zbiór prawie siedemdziesięciu zdań do przekształcenia dotyczących mowy zależnej w czasie Present Continuous.

Mowa zależna (Reported Speech) jest relacjonowaniem czyjejś wypowiedzi poprzez przekazanie treści, a nie cytowanie. W wypadku gdy czasownik wprowadzający mowę zależną jest w czasie przeszłym, należy obniżyć czas o jeden w dół, czyli teraźniejszy na przeszły, przeszły na zaprzeszły, itd.

Do dokumentu został dołączony klucz odpowiedzi dla sprawdzenia samego siebie.

pobierz Mowa zależna w czasie Present Continuous Pobierz teraz
Strona bierna w czasie Present Perfect - ćwiczenia gramatyczne.

Strona bierna w czasie Present Perfect - ćwiczenia gramatyczne.

W dokumencie znajdują się ćwiczenia dotyczące takiego zagadnienia gramatycznego jakim jest strona bierna w czasie present perfect, czyli passive voice. Znajdziemy tutaj różnego rodzaju ćwiczenia na sprawdzenie własnych umiejętności, np; transformacje zdań,wyszukiwanie błędów czy choćby tłumaczenie zdań. Do dokumentu został napisany klucz odpowiedzi, aby sprawdzić swoje umiejętności.

pobierz Strona bierna w czasie Present Perfect - ćwiczenia gramatyczne. Pobierz teraz
Mowa zależna w czasie Present Perfect - ćwiczenia.

Mowa zależna w czasie Present Perfect - ćwiczenia.

Dokument zawiera szereg ćwiczeń na mowę zależną (reported speech) w języku angielskim. Podane ćwiczenia dotyczą zdań w czasie Present Perfect. Znajomość mowy zależnej w języku angielskim jest bardzo istotna i przydaje się podczas pisania wypracowań maturalnych. Do pliku został dołączony plik z odpowiedziami dla weryfikacji własnych odpowiedzi.

pobierz Mowa zależna w czasie Present Perfect - ćwiczenia. Pobierz teraz
Mowa zależna w czasie past simple - ćwiczenia.

Mowa zależna w czasie past simple - ćwiczenia.

Mowa zależna (Reported Speech) jest relacjonowaniem czyjejś wypowiedzi poprzez przekazanie treści, a nie cytowanie. W wypadku gdy czasownik wprowadzający mowę zależną jest w czasie przeszłym, należy obniżyć czas o jeden w dół, czyli teraźniejszy na przeszły, przeszły na zaprzeszły, itd.

Dokument zawiera zbiór zdań, które należy przekształcić na mowa zależną w czasie past simple. Na końcu ćwiczenia znajduje się plik z odpowiedziami.

pobierz Mowa zależna w czasie past simple - ćwiczenia. Pobierz teraz
Strona bierna w czasie future simple - ćwiczenia.

Strona bierna w czasie future simple - ćwiczenia.

Dokument zawiera ćwiczenia dotyczące strony biernej w czasie future simple. Znajdziemy tutaj ponad pięćdziesiąt zdań na przekształcanie, jak również tłumaczenie i wyszukiwanie błędów. Strona bierna jest niezbędnym elementem gramatyki angielskiej, dlatego warto się do niej przyłożyć i mieć pewność w opanowaliśmy ją w 100%. Do pliku został dołączony klucz z odpowiedziami dla porównania z własnymi odpowiedziami.

pobierz Strona bierna w czasie future simple - ćwiczenia. Pobierz teraz
Strona bierna w czasie past continuous.

Strona bierna w czasie past continuous.

Strona bierna (Passive Voice)jest konstrukcją, która pozwala nam na przeniesienie nacisku w zdaniu z wykonawcy czynności na samą czynność. Często także bywa, że wykonawca akcji jest nieznany, bądź nie jest ważnym fakt kto daną akcję wykonuje.

Podstawową rzeczą o której należy pamiętać, że przy transformacji zdań ze strony czynnej na stronę bierną jest to że podmiot i dopełnienie zamienia się miejscami.

Plik zawiera trzy ćwiczenia na stronę bierną w czasie past continuous wraz z kluczem. Zadania sprawdzają jej znajomość w większości czasów języka angielskiego.

pobierz Strona bierna w czasie past continuous. Pobierz teraz
Strona bierna w czasie past simple - ćwiczenia.

Strona bierna w czasie past simple - ćwiczenia.

Strona bierna (Passive Voice)jest konstrukcją, która pozwala nam na przeniesienie nacisku w zdaniu z wykonawcy czynności na samą czynność. Często także bywa, że wykonawca akcji jest nieznany, bądź nie jest ważnym fakt kto daną akcję wykonuje.

Podstawową rzeczą o której należy pamiętać, że przy transformacji zdań ze strony czynnej na stronę bierną jest to że podmiot i dopełnienie zamienia się miejscami.

Dokument zawiera zbiór ćwiczeń na stronę bierną języka angielskiego w czasie Past Simple. Do dokumentu został dołączony plik z odpowiedziami dla sprawdzenia własnych przemyśleń.

pobierz Strona bierna w czasie past simple - ćwiczenia. Pobierz teraz
Mowa zależna w czasie Present Simple - ćwiczenia

Mowa zależna w czasie Present Simple - ćwiczenia

Dokument zawiera ćwiczenia na mowę zależną w czasie teraźniejszym prostym - Present Simple. Znajdziemy tutaj szereg przekształceń z mowy niezależnej na mowę zależną. Jest to typowe ćwiczenie, jakie można znaleźć na szkolnym sprawdzianie czy też teście sprawdzającym nasze umiejętności dotyczące mowy zależnej. Do pliku został dołączony klucz odpowiedzi dla weryfikacji własnych odpowiedzi.

pobierz Mowa zależna w czasie Present Simple - ćwiczenia Pobierz teraz
Mowa zależna i strona bierna - ćwiczenia gramatyczne.

Mowa zależna i strona bierna - ćwiczenia gramatyczne.

Dokument zawiera ćwiczenia gramatyczne na stronę bierną (passive voice) i mowę zależną (reported speech) takich czasów jak; present simple i future simple. Ćwiczenia polegają na przekształcaniu zdań, które bardzo często pojawiają się na testach z języka angielskiego. Do ćwiczeń został dołączony plik z odpowiedziami, który umożliwia sprawdzenie własnych wyników.

pobierz Mowa zależna i strona bierna - ćwiczenia gramatyczne. Pobierz teraz
Ćwiczenia gramatyczne na mowę zależną w czasie Past Simple.

Ćwiczenia gramatyczne na mowę zależną w czasie Past Simple.

Dokument zawiera ćwiczenia dotyczące przekształceń zdań z mowy niezależnej na mowę zależną w czasie Past Simple. Mowa zależna w języku angielskim odgrywa niezwykle ważną rolę. Mamy z nią bardzo często do czynienia podczas pisania testów gramatycznych czy chociażby listów wypracowań maturalnych. Takie ćwiczenia pomagają utrwalić poznaną widzę i przełożyć ją na praktykę. Do dokumentu został dołączony klucz odpowiedzi.

pobierz Ćwiczenia gramatyczne na mowę zależną w czasie Past Simple. Pobierz teraz
Czasy teraźniejsze z języka angielskiego - ćwiczenia.

Czasy teraźniejsze z języka angielskiego - ćwiczenia.

Dokument zawiera ćwiczenia na czasy teraźniejsze z języka angielskiego. Present Simple i Present Continuous są to dwa najważniejsze i najpopularniejsze czasy, których każdy musi się nauczyć. Ćwiczenia polegają na zestawieniu dwóch czasów i ukazanie ich podstawowych różnic w praktycznym użyciu. Do pliku zostały dołączone odpowiedzi dla spradzenia samego siebie.

pobierz Czasy teraźniejsze z języka angielskiego - ćwiczenia. Pobierz teraz
Zestawienie czasów: Present Perfect vs. Past Simple

Zestawienie czasów: Present Perfect vs. Past Simple

Dokument zawiera ćwiczenia na czas Present Perfect i Past Simple. Praktyczne zastosowanie tych czasów niejednokrotnie przysparza wiele problemów, gdyż rozopoznanie danego kontekstu zdania nie zawsze jestw stu procentach jasne. Do dokumentu został dołączony plik z odpowiedziami dla weryfikacji własnych odpowiedzi.

pobierz Zestawienie czasów: Present Perfect vs. Past Simple Pobierz teraz
Czas przeszły prosty - ćwiczenia gramatyczne.

Czas przeszły prosty - ćwiczenia gramatyczne.

Plik zawiera ćwiczenia gramatyczne z czasu Past Simple (przeszły prosty).
W arkuszu znajdują się trzy główne zadania, a do każdego z nich wiele ćwiczeń gramatycznych: uzupełnianie luk (gap filling i tworzenie pytań czy przeczeń. Do arkusza został dołączony klucz z odpowiedziami dla weryfikacji własnych odpowiedzi.

pobierz Czas przeszły prosty - ćwiczenia gramatyczne. Pobierz teraz
Czas teraźniejszy ciągły - ćwiczenia gramatyczne.

Czas teraźniejszy ciągły - ćwiczenia gramatyczne.

Maturzysta na poziomie podstawowym jest zobligowany znać pięć czasów gramatycznych występujących w języku angielskim tj. Present Continuous, Present Simple, Present Perfect, Present Perfect Continuous, Past Simple lub Present Perfect.Arkusz ten zawiera zestaw ćwiczeń na czas Present Continuous (teraźniejszy ciągły. Znajdują się tutaj ćwiczenia tj. tworzenie pytań, uzupełnianie luk i wiele innych, które z pewnością ułatwią zastosowanie czasu w codziennym życiu. Do arkusza zostały dołączone odpowiedzi.

pobierz Czas teraźniejszy ciągły - ćwiczenia gramatyczne. Pobierz teraz
Strona bierna w języku angielskim; past simple i past continuous.

Strona bierna w języku angielskim; past simple i past continuous.

Strona bierna (Passive Voice)jest konstrukcją, która pozwala nam na przeniesienie nacisku w zdaniu z wykonawcy czynności na samą czynność. Często także bywa, że wykonawca akcji jest nieznany, bądź nie jest ważnym fakt kto daną akcję wykonuje.
Podstawową rzeczą o której należy pamiętać, że przy transformacji zdań ze strony czynnej na stronę bierną jest to że podmiot i dopełnienie zamienia się miejscami.
Dokument zawiera cztery ćwiczenia na stronę bierną z wraz z kluczem. Zadania sprawdzają jej znajomość w zakresie czasów past simple i past continuous.

pobierz Strona bierna w języku angielskim; past simple i past continuous. Pobierz teraz
Strona bierna w języku angielskim: present simple i present continuous.

Strona bierna w języku angielskim: present simple i present continuous.

Plik zawiera ćwiczenia gramatyczne ze strony biernej w dwóch czasach: present simple i present continuous. Znajdziemy tutaj cztery obszerne ćwiczenia dotyczące przekształceń zdań. Do każdej formy zostały dołączone odpowiedzi. Istnieje możliwość rozwiązywania ćwiczeń bezpośrednio w edytorze tekstowym MS Office lub OpenOffice co więcej plik umożliwia dopisanie własnych ćwiczeń.

pobierz Strona bierna w języku angielskim: present simple i present continuous. Pobierz teraz

Nie znalazłeś dokumentu ??

Uważasz, że dokument którego szukasz powinien znaleźć się w naszym serwisie ? Poinformuj nas o tym.
Dołącz do osób tworzących nasz serwis.

Zaproponuj dokument
Słowa kluczowe: english, past simple, Present Continuous, modal verbs exercises, struktury leksykalno-gramatczne, exercises, exercises, czasowniki, past perfect, odpowiedzi,
© sms.rzeszow.pl Strona główna    Kontakt    Dodaj dokument    Zgłoś nadużcyie    Lista dokumentów    Regulamin    Reklamacje SMS